Gravotech - Wood cutting and engraving

Cięcie i grawerowanie drewna

Odkryj nasze maszyny do grawerowania drewna!

Drewno jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów, codziennie odkrywamy jego nowe zastosowania, głównie dzięki rzemiosłu i świadomości ludzi na temat bardziej ekologicznego świata.

Technologia laserowa to ulubione rozwiązanie zwiększające elegancję materiałów drewnianych, które są przekształcane w wyjątkowe wyroby.

Może nadać różne aspekty grawerowania i precyzyjnie wyciąć materiał. Co więcej, może grawerować i wycinać wiele różnych gatunków drewna: buk, orzech, dąb, brzoza, bambus, klon, sosna, wiśnia. Grawerka laserowa CO2 nie degraduje drewna podczas obróbki, więc można nałożyć lakier lub farbę po zakończeniu grawerowania.

Następujące materiały można łatwo obrabiać laserem:

 • drewno kompozytowe: MDF, HDF, korek
 • drewno naturalne
 • drewno szlachetne
 • drewno lite
 • sklejka liściasta: fornir, płyta wielowarstwowa
 • płyta z wiórami wielowarstwowymi (OSB): płyta pilśniowa, wiórowa itp

Główne zastosowania drewna:

 • modele (architekt, hobby i rzemiosło)
 • znaki i wyświetlacze
 • trofea i nagrody
 • projektowanie wnętrz (przedmioty artystyczne)
 • zabawki (edukacyjne) Rzemiosło (produkcja mebli)
 • sztuka: inkrustacje, intarsje
 • uroczystości (dekoracje świąteczne, życzenia i karty okolicznościowe)
 • pakowanie i prototypowanie

Nasze rozwiązania mogą tworzyć z arkuszy drewna zawiasy lub powierzchnie ciągliwe aby stworzyć elementy ruchome.

Otwiera to innowacyjne możliwości, takie jak duże okładki książek, mechanizmy czy dowolne skomplikowane kształty.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Duże stoły mogą być dobrym narzędziem do obróbki drewna, dzięki wrzecionowi wysokiej częstotliwości 750 W oraz dyszy szczotkowej o dużej średnicy, która ułatwia odprowadzanie wiórów.

Gravostyle ™ to oprogramowanie typu „all-in-one”, które umożliwia łatwe tworzenie projektu i uruchamianie lasera.
Zawiera bibliotekę materiałów, z której możesz szybko wybrać najlepsze ustawienie dla twojego materiału.
W przypadku użytkowników już przeszkolonych w zakresie innego oprogramowania, nasze lasery mogą być obsługiwane przez oprogramowanie innych firm (CorelDraw, Adobe Illustrator itp.)

Grawerowanie laserowe

Grawerka laserowa WeLase CO2

Krawędź wycięta laserem zawsze będzie nosić ślady nadpalenia. Oprogramowanie Gravostyle ™dzięki swojej bibliotece sugerowanych ustawień daje użytkownikowi możliwość zwiększenia lub zmniejszenia poziomu zaciemnienia krawędzi.

Jeśli chodzi o grawerowanie, możliwości są szerokie: w zależności od gatunku drewna i ustawień lasera dostępne są różne odcienie od jasnego (mała moc, duża prędkość), przez różne odcienie brązu do bardzo ciemnych (duża moc, rozogniskowanie 2mm).

Grawerowanie zdjęć, wycinanie liter, personalizacja nazwy i logo, precyzyjne wycinanie prototypów, jeden laser może wykonać te wszystkie prace.

Tablica drewniana

Lasery CO2 wykorzystują naturalną reakcję spalania poprzez odparowanie drewna. Dlatego nie jest potrzebny ani wytwarzany żaden produkt chemiczny podczas przetwarzania naturalnego drewna litego.

Nasz system oczyszczania i filtracji korzystają z wysokowydajnych filtrów cząstek stałych (HEPA), które usuwają szkodliwe opary i przywracają czyste powietrze.

Grawerowanie drewna za pomocą WeLase

Obróbka drewna laserem nie generuje wiórów, a jedynie dym, gaz i pył, które mogą być łatwo i bezpiecznie usuwane przez układ odprowadzania oparów.

Niektóre rodzaje drewna, takie jak sklejka, kompozyt lub płyta OSB, wytwarzają znaczną ilość oparów, gazów i cząstek związanych z zastosowanymi wewnątrz klejami.

Zdecydowanie zalecamy użycie dodatkowego filtra wstępnego oprócz odprowadzania oparów, ponieważ wydłuży to żywotność filtrów wydechowych HEPA i obniży koszty użytkowania.

Grawerowanie mechaniczne

Dekoracje i wykończenia na przedmiotach drewnianych

Precyzja naszej maszyny CNC do grawerowania drewna odpowiada precyzji technologii laserowej.

Frezowanie CNC jest ograniczone tylko minimalnym rozmiarem narzędzia, więc nie może wykonywać bardzo drobnych detali w operacjach 2D. Jednak takie szczegóły można uzyskać, korzystając z możliwości grawerowania 3D dla naszej maszyny i oprogramowania Gravostyle.

Oznakowanie wewnętrzne wykonane za pomocą maszyn do grawerowania drewna

W przeciwieństwie do technologii laserowej, która spala drewno, technologia mechaniczna polega na frezowaniu materiału, dzięki czemu nie ma ryzyka pożarowego.

Operator nie musi przez cały czas obserwować urządzenia, co znacznie oszczędza czas.

Wygrawerowana tablica drewniana

Frezowanie na drewnie nie generuje przypaleń, więc kolor uzyskany po obróbce jest naturalnym kolorem drewna.

Ta funkcja jest szczególnie doceniana, gdy promujemy naturalny, surowy wygląd i ekologiczny aspekt Twoich prac w drewnie.

Materiały eksploatacyjne

Laser Wood - cięcie drewna

Nasz materiał Laserwood jest gotowy do użycia i może być bezpośrednio przetwarzany (grawerowany lub cięty) bez konieczności wykonywania innych czynności (polerowanie).

Gama materiałów Laser Wood

Do wyboru są 4 różne produkty Laserwood: brzoza (z certyfikatem PEFC ™), buk, dąb i orzech.

Z zakresem grubości od 4,5 mm do 0,4 mm, gotowe do pracy z laserem (C02) lub grawerką mechaniczną, a nawet dodawania koloru za pomocą druku UV. Możliwości są nieograniczone!

Mosaic of personalized jewels, glass and perfume

Personalizacja

Uczyń go wyjątkowym, stwórz emocje

Jesteś marką luksusową lub międzynarodową i chciałbyś opracować ekskluzywne doświadczenie klienta w sklepie dla swoich klientów, na swojej stronie e-commerce lub podczas wydarzenia?

Gravotech oferuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Dedykowany kierownik projektu poprowadzi Cię przez cały okres współpracy: omówienie wymagań, przeprowadzenie próbek na Twoich produktach, wybór najlepiej dopasowanej technologii personalizacji, wdrożenie rozwiązania i szkolenie użytkowników.

 

Dowiedz się więcej