Gravotech - Anodized aluminum engraving

Znakowanie tabliczek znamionowych urządzeń

Tabliczki znamionowe do urządzeń i dla producentów przemysłowych – twórz i graweruj Twoje tabliczki identyfikacyjne, zapewniając jednocześnie ich zgodność z przepisami międzynarodowymi.

Tabliczki znamionowe do urządzeń są niezbędne do identyfikacji i śledzenia sprzętu, pojazdów oraz grawerek przemysłowych. Tabliczki identyfikacyjne, zwykle wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, aby być trwałe i odporne na uszkodzenia, są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach i dostarczają niezbędnych informacji o produkcie lub maszynie. Mogą zawierać logo, markę, adres, numery seryjne, tekst, instrukcje bezpieczeństwa, piktogramy lub symbole. Tablice te muszą spełniać różne wymogi w zależności od regionu geograficznego, w którym są sprzedawane. Można je tworzyć za pomocą maszyny laserowej, mikroudarowej, żłobiącej lub rotacyjnej grawerki do tabliczek znamionowych.

Gravotech information icon without background

Jeśli szukasz identyfikatorów, takich jak oznakowania przemysłowe do rur, kabli i obsługi urządzeń, odwiedź naszą dedykowaną stronę pod tym linkiem.

Wybierz odpowiednią grawerkę do tabliczek znamionowych

Nasza wolnostojąca znakowarka mikroudarowa to ekonomiczne, szybkie i łatwe w konfiguracji rozwiązanie do znakowania, które umożliwia głębokie grawerowanie metali i tworzyw sztucznych. Znakowarka mikroudarowa IMPACT nadaje się do tworzenia tabliczek w małych seriach.

Dzięki największej powierzchni znakowania nasze grawerki laserowe idealnie nadają się do znakowania średnich i dużych partii tabliczek identyfikacyjnych. Technologia laserowa pozwala uzyskać wysokiej jakości kontrastowe czarne lub białe oznaczenia na metalach i tworzywach sztucznych. Nadaje się również do cięcia płyt z tworzyw sztucznych.

Identyfikacja tabliczkami znamionowymi urządzenia

Identyfikacja tabliczki znamionowej urządzenia polega na wypełnieniu pustej tabliczki niestandardowymi informacjami, takimi jak typ maszyny lub urządzenia, jej numer seryjny, szczegóły praktyczne, nazwa i adres producenta i inne.

Tabliczki znamionowe urządzenia mogą być wykonane z różnych materiałów, aby były odporne na wszelkiego rodzaju warunki:

 • Stal nierdzewna
 • Aluminium
 • Anodyzowane aluminium
 • Mosiądz
 • Plastik/winyl

Podczas gdy niektórzy producenci tworzą własne szablony i projekty do późniejszego wypełnienia, inne firmy produkują i sprzedają jedynie puste tabliczki znamionowe urządzenia, które są wypełniane przez ich klientów. Można w tym przypadku zastosować różne technologie znakowania przemysłowego, na przykład pustą płytkę przygotowaną laserem można wypełnić za pomocą znakowarki mikroudarowej. Nie ma to wpływu na zgodność tabliczki znamionowej z wymogami.

Kontakt
アルミ製マシン銘板

Obowiązkowe informacje, które należy umieścić na tabliczkach znamionowych urządzenia, zależą od normy, którą chcesz przestrzegać.

Na przykład norma europejska określa, że ​​następujące informacje muszą być „oznaczone w sposób widoczny, czytelny i nieusuwalny”:

 • nazwa firmy i pełny adres producenta oraz, w stosownych przypadkach, jego upoważnionego przedstawiciela;
 • oznaczenie maszyny;
 • oznakowanie CE;
 • oznaczenie serii lub typu;
 • numer seryjny, jeśli istnieje;
 • rok budowy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat norm, które należy spełnić (tj.: NFPA-79/UL dla USA; JMAA/JIS dla Japonii; CCC dla Chin itp.), zapoznaj się z przepisami obowiązującymi w Twoim kraju oraz na innych rynkach geograficznych

Kontakt
Grawerowanie tabliczki CE z anodowanego aluminium

Tabliczki znamionowe urządzeń, w zależności od zastosowania i branży, mogą mieć różne formy i nie muszą być płaskie ani prostokątne.

Poza pomocą techniczną i tabliczkami identyfikacyjnymi maszyn, Gravotech oferuje grawerki laserowe i znakowarki mikroudarowe, aby spełnić Twoje wymagania jakościowe i zapewnić odpowiednią ilość tabliczek do znakowania.

Oto kilka przykładów zastosowań:

 • Tagi lotnicze, kosmonautyczne i obronne
 • Tagi samochodowe
 • Tagi do wind i inspekcji
 • Etykiety na słupy IT, telekomunikacyjne i użyteczności publicznej
 • Płyty wyposażenia podnośników nożycowych
 • Przywieszki do zawiesi do lin stalowych i łańcuchów
Kontakt
Tabliczka CE - grawer na aluminium

Zwiększ tempo produkcji tablic identyfikacyjnych

Tabliczka CE - grawerowanie anodowanego aluminium

Oznaczenie partii

Masz zaawansowane potrzeby produkcyjne? Maszyny Gravotech upraszczają przemysłowe znakowanie partii tabliczek.

Niektóre z naszych grawerek laserowych mają pojemność wewnętrzną umożliwiającą znakowanie około 50 tabliczek jednocześnie. Samocentrujące stoły i imadła automatycznie pozycjonują tabliczki, a noski śledzące powierzchnię zapewniają stałą głębokość i powtarzalność w przypadku małych partii.

Tryb Matrix naszego oprogramowania przemysłowego umożliwia automatyczne zwiększanie zmiennych, numerów seryjnych, liczników, przesunięć, kodów czasowych i innych.

Powiedz nam więcej o Twoim projekcie
Automatisation of your identification plate marking

Automatyczny podajnik tabliczek

Szukasz rozwiązania do grawerowania tabliczek znamionowych z tworzyw sztucznych i metalu, które będzie dostępne dla operatorów bez szczegółowego szkolenia, a jednocześnie zwiększy Twoją produktywność?

Nasze akcesorium do automatycznego podajnika tabliczek (APF) przekształca Twoją grawerkę do tabliczek znamionowych  w wysoce wydajną maszynę do seryjnego grawerowania. Przenośnik transportuje tabliczki z regału magazynowego do strefy znakowania, gdzie są one znakowane. Po wygrawerowaniu są automatycznie umieszczane na końcu produkowanej serii.

 Idealny do znakowania seryjnego tabliczek, plakietek, etykiet i przywieszek, APF jest kompatybilny z maszyną mikroudarową Impact .

Skontaktuj się z nami, przesyłając nam specyfikacje z tabliczki znamionowej , abyśmy mogli podzielić się z Tobą naszą wiedzą.

Skontaktuj się z ekspertem

Nasze materiały i oprogramowanie do tabliczek znamionowych urządzenia

Gravotech produkuje i oferuje tworzywa sztuczne i metale do wielu zastosowań i potrzeb produkcyjnych.
Te materiały do grawerowania spełniają wszystkie kryteria wymagane przez tabliczki znamionowe urządzenia i bardzo dobrze reagują na nasze technologie znakowania.
Oto nasze zalecenia dotyczące materiałów do grawerowania dla tego zastosowania:

Ponadto Gravotech oferuje usługę cięcia na wymiar każdego materiału, jakim dysponuje. Proponujemy cięcie, gięcie, wiercenie otworów i wiele więcej w krótkim czasie.

Skontaktuj się z nami
Gravostral™ - Materialy do grawerowania - Gravograph

Gravostyle™ i Lasertrace to rozwiązania programowe opracowane przez Gravotech.

Obydwa napędzają maszyny do znakowanialaserowego i rotacyjnego firmy Gravotech i są niezbędne do tworzenia i programowania zadań znakowania.

Zastosowanie ich do tabliczek znamionowych urządzenia pozwala na wiele przypadków użycia:

 • Przygotowanie szablonu do późniejszego wypełniania dużych partii tabliczek;

 • Wypełnienie i zaznaczenie teksów, logo, kodów i zmiennych danych na pustych tabliczkach znamionowych.

Skontaktuj się z nami
Simplified interface for operators

Inne treści, które mogą Cię zainteresować