Direct Part marking of a car frame

Znakowanie aluminium

Odkryj nasze laserowe i mechaniczne maszyny do grawerowania aluminium!

Aluminium jest szeroko stosowane w przemyśle ze względu na swoją lekkość, trwałość i wysoką odporność na korozję.

Stopy aluminium są opracowywane od dziesięcioleci, aby sprostać wymaganiom przemysłu i są wykorzystywane na wszystkich rynkach, w tym w przemyśle samochodowym, lotniczym i kosmicznym, budowlanym, elektronicznym i wielu innych.

Ten wszechstronny materiał może być przetwarzany na wiele sposobów: odlewanie, wytłaczanie, kucie, natomiast arkusze i folia oferują nieskończone możliwości projektowe.

Gravotech może podążać za Tobą przez cały proces projektowy i zapewniać rozwiązania do znakowania laserowego i mechanicznego idealnie dostosowane do tego miękkiego materiału. Możesz użyć naszych rozwiązań do znakowania, grawerowania, cięcia, modyfikowania i personalizowania swoich części.

Gravotech ma duże doświadczenie w grawerowaniu aluminium i może zapewnić najlepsze rozwiązanie w zależności od zastosowania:

 • trwałe i kontrastowe znakowanie wszystkich rodzajów aluminium: surowego, stopu aluminium, aluminium powlekanego lub malowanego
 • znakowanie, wytrawianie i grawerowanie numerów seryjnych, kodów 1D / 2D, kodów QR i logo bezpośrednio na częściach
 • kompaktowe, autonomiczne i bardzo szybkie znakowarki laserowe i mikroudarowe do identyfikacji i śledzenia części bezpośrednio na linii produkcyjnej
 • estetyczne głębokie grawerowanie naszym laserem i maszyną mechaniczną
 • grawerowanie i cięcie paneli przednich maszyn, dzięki naszym rozwiązaniom mechanicznym umożliwiającym cięcie, wiercenie, grawerowanie aluminium
 • personalizowanie przedmiotów aluminiowych bezpośrednio w punktach sprzedaży za pomocą naszych kompaktowych maszyn do grawerowania laserowego i mechanicznego. Kubki, zawieszki dla zwierząt, obudowy do telefonów komórkowych i wiele innych produktów aluminiowych. 

Odkryj rozwiązania Gravotech

Maszyna do znakowania mikroudarowego Gravotech i rozwiązania żłobiące zapewniają kontrastowe, widoczne i głębokie znakowanie uzyskane przez dokładne uderzenie w powierzchnię materiału. Grawerki mechaniczne są idealne do personalizacji aluminium w punkcie sprzedaży, ponieważ są kompaktowe, ciche i bardzo łatwe w użyciu. Odkryj nasz duży wybór przyrządów do łatwego mocowania dowolnego produktów.

Lasertrace ™ ułatwia śledzenie i identyfikację wszystkich typów części. Gravostyle ™ umożliwia łatwe tworzenie niestandardowych zadań grawerowania. Uwolnij swoją kreatywność i podbijaj nowe rynki.

Dlaczego warto wybrać dostosowaną do Twoich potrzeb maszynę do grawerowania Gravotech ?

Klucz - trwałe znakowanie laserowe

Za pomocą naszych laserów można grawerować i znakować aluminium: urządzenia do laserowego grawerowania aluminium zapewniają kontrastowe, trwałe znakowanie w bardzo krótkim czasie na powierzchni aluminium.

Dzięki połączeniu dużej mocy średniej i wysokiej mocy szczytowej, nasz laser światłowodowy i laser hybrydowy jest przystosowany do teksturowania powierzchni. Laser może być użyty do głębokiego grawerowania na aluminium.

Możemy szybko uzyskać miejscowe odparowanie termiczne materiału, ponieważ temperatura topnienia aluminium jest niska w porównaniu z innymi metalami. Wystarczy powtórzyć kilka przejść, aby usunąć kilka warstw i osiągnąć żądaną głębokość grawerowania.

Dodatkowe ustawienia, takie jak kąt wypełnienia, można modyfikować między każdym przejściem, aby uzyskać gładką powierzchnię, a także można wykonać renderowanie znakowania za pomocą przejść czyszczących i wykańczających, aby usunąć wyrzuty stopu i uzyskać wyższy kontrast.

Zalety technologii laserowej - aluminium:

 • może być stosowana na różnych typach aluminium
 • szare oznaczenia powierzchni, gdy wymagany jest krótki czas cyklu
 • łatwo osiągalne głębokie grawerowanie w aluminium
 • laser Galvo może być używany do modyfikowania wykończenia powierzchni
 • aluminiowe grawerowanie laserowe jest trwałe i odporne na wysokie temperatury, powłoki i obróbkę powierzchni, taką jak śrutowanie.
Tabliczka CE - grawer na aluminium

Gravotech oferuje 2 technologie grawerowania mechanicznego tekstów, liczb i kodów Datamatrix z bardzo dużą prędkością na aluminium.

Maszyny do znakowania mikroudarowego umożliwiają widoczne, szybkie i trwałe znakowanie, które zapewnia pełną identyfikowalność części zabezpieczoną przed manipulacją. Zapewniamy pełną gamę rylców, aby móc wykonać grawerowanie od lekkiego do głębokiego, znakować od płaskiej do nierównej powierzchni.

Maszyny do znakowania żłobiącego umożliwiają precyzyjne, głębokie i ciche grawerowanie. Rylec wnika w materiał, a następnie, przesuwając się od znaków X do Y, rysuje powierzchnię części i wykonuje znakowanie.

Zalety znakowania mikroudarowego/ żłobienia na aluminium:

 • czysty obszar znakowania, brak specjalnych środków ostrożności: bez pyłu, bez oparów
 • spójne oznaczenie niezależnie od rodzaju aluminium
 • najlepszy stosunek głębokości znakowania do czasu cyklu spośród wszystkich możliwych rozwiązań znakowania na rynku
 • głębokość znakowania do 0,5 mm
 • długa żywotność narzędzia, ponieważ aluminium jest bardzo miękkie
 • najniższy na rynku całkowity koszt eksploatacji
 • solidna maszyna, która potrafi znakować aluminium w bardzo wysokiej temperaturze, zarówno po walcowaniu, jak i po wytłaczaniu.
Personalizacja - grawerka mechaniczna

Grawerowanie aluminium za pomocą grawerki mechanicznej to bardzo proste rozwiązanie w instalacji i obsłudze. Nasze stacje grawerskie doskonale nadają się do personalizacji produktów aluminiowych lub małych prac jednostkowych. Stacje CNC zapewniają wielkoformatowe grawerowanie i cięcie aluminium zarówno dla pracy jednostkowej, jak i seryjne grawerowanie i cięcie na jednej blasze aluminiowej.
Zalety grawerowania na aluminium:
- Szeroka gama dostępnych narzędzi, dzięki czemu można grawerować lub ciąć, niezależnie od projektu.
- Kompaktowe urządzenie:  grawerki mechaniczne zajmują mało miejsca i nie wymagają dodatkowego wyposażenia. Dlatego są idealne do środowisk, w których przestrzeń jest na wagę złota, takich jak sklepy, lady, wyspy w centrach handlowych itd.
- Precyzyjna kontrola głębokości grawerowania.
- Cięcie szybsze niż laser z czystymi prostymi krawędziami.
- Sprawdzona technologia stosowana na całym świecie.