Annealed marking on uneven parts

Grawerowanie na stali

Odkryj naszą maszynę do grawerowania mechanicznego i laserowego na stali!

Stal jest najpowszechniej stosowanym materiałem, jako surowiec lub jako składnik części przemysłowych, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym. Obecnie dostępne są nowe rodzaje stali o ulepszonych właściwościach mechanicznych, takich jak: stal anodowana, stal węglowa, stal nierdzewna. Można je łatwo oznaczyć, zidentyfikować i śledzić za pomocą rozwiązań Gravotech.

Gravotech posiada bogate doświadczenie w branży grawerowania stali, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie do znakowania dostosowane do Twoich potrzeb.

Dostępne są różne metody znakowania:

Grawerowanie laserowe stali odbywa się bez kontaktu z częścią i nie wymaga żadnej obróbki wstępnej ani końcowej. Rezultatem jest trwałe, odporne, kontrastowe oznaczenie z wykończeniem o wysokiej rozdzielczości i oczywiście bez uszkodzenia stali. Urządzenia laserowe do stali są elastyczne i oferują wiele możliwości znakowania, grawerowania, wytrawiania lub wyżarzania, od stali surowej do najbardziej wypolerowanej. Jest to idealna technologia do szybkiego znakowania i grawerowania powierzchni na stali.

Bezpośrednie znakowanie części metodą mikroudarową wykonuje się za pomocą trzpienia z węglika wolframu, który styka się z powierzchnią i odkształca materiał w zagłębienie, dzięki serii uderzeń, które tworzą końcowe znakowanie. Rezultatem jest czytelne, wytrzymałe, trwałe, niekontrastowe oznakowanie, które można wykonać przed i po obróbce (malowanie, cynkowanie itp.). Idealne do zastosowań przemysłowych, jest to szybkie i niezawodne rozwiązanie do znakowania, identyfikacji i śledzenia różnych części stalowych.

Technologia żłobienia wykorzystuje końcówkę węglikową lub diamentową do nanoszenia trwałego znakowania bezpośrednio na najtwardsze stale (do 62 HRC) o wysokiej trwałości. W przeciwieństwie do rylca mikroudarowego nie wibruje, a ślizga się po powierzchni, dzięki czemu efekt jest wyraźniejszy i bardziej atrakcyjny. Zaletą tego procesu jest bardzo ciche oznaczanie stalowych części, które mogą rezonować, takich jak rury, arkusze blach i wiele innych. Grawerowanie mechaniczne odbywa się za pomocą narzędzia tnącego (frezu), który poprzez obrót usuwa materiał kawałek po kawałku. Rezultatem jest głęboko wygrawerowane, schludne i trwałe oznakowanie (tekst, cyfry lub logo). Może być również używany do wiercenia lub lekkiego frezowania.

Dlaczego warto wybrać dostosowaną do Twoich potrzeb maszynę do grawerowania Gravotech ?

Wielopoziomowe grawerowanie laserowe stali

Wytrawianie laserowe
Grawerowanie laserowe występuje, gdy ciepło wiązki topi tylko powierzchnię materiału i nie wnika całkowicie w materiał. Dzięki temu procesowi wykonuje się laserowe znakowanie na głębokość kilku milimetrów. Wysoka moc znakowarki laserowej do stali generuje duże ciepło, aby stopić tylko powierzchnię materiału. Czasami w grawerowanych obszarach tworzą się tlenki, dzięki czemu ślady są wyraźniejsze i bardziej widoczne.
Charakterystyka procesu wytrawiania laserowego
Aby proces znakowania można było łatwo zintegrować z procesem produkcyjnym, grawerowanie laserowe musi spełniać wymagania dotyczące szybkości. Dzięki zastosowaniu lasera chropowatość materiału jest bezpośrednio modyfikowana, powierzchnia zostaje skontrastowana.

Grawerowanie
Gdy oznakowane elementy nadal wymagają obróbki lub dodatkowego malowania, a materiał jest szorstki, grawer laserowy należy nanieść głębiej. Znakowarka laserowa do stali wytwarza podczas grawerowania duże ciepło, które powoduje parowanie materiału. Tworzy to wgłębienie na powierzchni, które jest wyczuwalne i widoczne dla oka. Szczególnie polecane, gdy znakowanie laserowe narażone jest na dalszą obróbkę po procesową.
Charakterystyka procesu grawerowania laserowego
Grawerowanie wykonywane przed obróbką, które wymaga dużej mocy i kilku przejść dla uzyskania znakowania dostatecznie głębokiego znakowania w materiale.

Ablacja laserowa / polerowanie
Znakowanie: częściowe usunięcie cienkiej warstwy z powierzchni materiału, pozwala na kontrastowe znakowanie na ciemnej powierzchni. Obróbka powierzchni i czyszczenie: Usuwanie farby, powłoki, kurzu i rdzy w celu oczyszczenia powierzchni. Dzięki odpowiednim ustawieniom i właściwemu doborowi technologii laserowej znakowanie można osiągnąć przez ablację. Duża prędkość w połączeniu z umiarkowaną siłą jest używana do dokładnego usuwania górnej powierzchni materiału. Powierzchnia, która ma zostać usunięta, pochłonie energię lasera, a następnie odparuje, odsłaniając powierzchnię materiału.
Charakterystyka procesu ablacji laserowej
Znakowanie ablacyjne ma kilka zalet, ponieważ nie wnika w materiał lub tylko nieznacznie. Materiał jest poddawany działaniu niewielkiej ilości ciepła, proces czyszczenia powierzchni jest bezkontaktowy, przyjazny dla środowiska, dokładny i szybki.

Znakowanie stali metodą grawerowania mikroudarowego

Znakowanie mikroudarowe i żłobienie doskonale sprawdzają się przy identyfikacji wszystkich części metalowych, ponieważ zapewniają trwałe i czytelne znakowanie niezależnie od właściwości stali, stanu powierzchni, zapylenia, zaolejenia na końcu obróbki, znakowania na zimno lub na gorąco, cienkiego lub grubego materiału.

Proces znakowania mikroudarowego i żłobienia ma tę zaletę, że nie tworzy w materiale żadnych punktów złamania, niezależnie od grubości znakowanej części.

Nie ma usuwania materiału, utleniania ani korozji.

Maszyna do grawerowania mikroudarowego umożliwia wykonywanie bardzo głębokich znakowań.

Jest odporna na obróbkę powierzchni, która zostanie zastosowana po znakowaniu (malowanie, cynkowanie itp.), a tym samym zachowuje czytelność oznaczenia.

Grawerowanie stali techniką mechaniczną

Frezowanie stali wymaga stosowania wrzecion o wysokiej częstotliwości z dużym momentem obrotowym i bardzo wytrzymałym mocowaniem narzędzia (wrzeciono zaciskowe) w celu uniknięcia drgań.

Ponadto aplikacja ta wymaga narzędzi dedykowanych do twardości stali z odpowiednim typem ostrza (seria Percut do wiercenia, seria Twincut do grawerowania).

Podczas frezowania stali powstają wióry, które należy usunąć.

Ponieważ frezowanie stali wymaga smarowania, niemożliwe jest zainstalowanie standardowego systemu zbierania wiórów, który usuwa wióry bezpośrednio.

Usuwanie wiórów można również przeprowadzić za pomocą układu smarowania rozpuszczalnym olejem, który przenosi wióry i pył, zbierając je na tacy.

To akcesorium jest częścią oferty firmy Gravotech.

Technologia obrotowa może osiągnąć praktycznie każdą głębokość, ponieważ można wykonać kilka przejść, aby za każdym razem usunąć kilka warstw materiału.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Nasza pełna gama urządzeń do grawerowania laserowego stali umożliwia wykonanie znakowania na wszystkich typach elementów stalowych, w celu uzyskania trwałego efektu o doskonałej jakości i kontraście.

Mocny i wysokiej jakości laser światłowodowy wykonuje precyzyjne oznaczenia w bardzo krótkim czasie....

System znakowania laserowego Fiber

FIBER laser

ZNAKOWARKA LASEROWA DO INTEGRACJI

Zintegrowany system znakowania laserowego części metalowych i tworzyw sztucznych

...

Solidna i łatwa w użyciu gotowa stacja do trwałego znakowania. Od produkcji jednostkowej, poprzez małoseryjną, po integrację w celi robota. Laser dostosowuje się do Twojego trybu pracy i wymagań....

Widok od czoła przemysłowej grawerki laserowej LW2

LW2

STACJA LASEROWA

w pełni zautomatyzowana stacja do znakowania laserowego.

...

Wdrażając system laserowy WeLase w Twojej firmie, gwarantujemy personalizację najwyższej jakości w ciągu kilku sekund.

...
WeLase - Kompaktowa grawerka laserowa

WELASE

STACJA LASEROWA

Mała stacja do grawerowania laserowego do personalizacji w sklepie i online.

...

Znakowarka laserowa HYBRID o długości fali 1064 nm jest idealna do zastosowań wymagających dużej wszechstronności w zakresie znakowania materiałów z największą prędkością, od tworzyw sztucznych po...

Laser hybrydowy - integracja

HYBRID laser

ZNAKOWARKA LASEROWA DO INTEGRACJI

Najlepszy kompromis między wszechstronnością, wysoką jakością i dużą prędkością, spełniający wszystkie Twoje potrzeby w zakresie znakowania

...

ZIELONY laser przeznaczony jest do wykonywania skomplikowanych oznaczeń na materiałach nie reagujących na inne długości fal....

Green laser - integrated laser

GREEN laser

ZNAKOWARKA LASEROWA DO INTEGRACJI

Zintegrowany system znakowania laserowego - znakuj materiały odblaskowe i wrażliwe tworzywa sztuczne.

...

  Maszyna do znakowania mikroudarowego Gravotech i rozwiązania żłobiące oferują kontrastowe, widoczne i głębokie znakowanie, uzyskiwane poprzez dokładne uderzenia w powierzchnię wielu rodzajów stali. Grawerka mechaniczna jest dobrym rozwiązaniem do schludnego głębokiego grawerowania i może wykonywać lekkie frezowanie lub wiercenie.

  Ten system znakowania żłobiącego zapewnia bezpośrednie znakowanie na częściach, jednocześnie ograniczając hałas do minimum....

  Widok od czoła maszyny XF510r

  XF510r

  ZNAKOWARKI INTEGROWALNE ŻŁOBIĄCE

  Cicha maszyna do znakowania metali

  ...

  Znakowarki elektromagnetyczne XF510m to gama urządzeń dedykowanych do znakowania kodów Datamatrix....

  Znakowarka mikroudarowa XF510m

  XF510m

  ZNAKOWARKI INTEGROWALNE MIKROUDAROWE

  Precyzyjna i kompaktowa elektromagnetyczna maszyna do znakowania mikroudarowego

  ...

  Od czasu wynalezienia technologii mikroudarowej 40 lat temu nieustannie wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, a XF510p jako najmniejsze i najszybsze urządzenie do znakowania spełnia nasze wysokie st...

  Znakowarka mikroudarowa XF510P

  XF510p

  ZNAKOWARKI INTEGROWALNE MIKROUDAROWE

  Najszybsza pneumatyczna znakowarka mikroudarowa na rynku

  ...

  Ta wyjątkowa grawerka przemysłowa jest idealna do tworzenia oznakowań, etykiet, lekkiego frezowania i znakowania przemysłowego....

  IS400 - urządzenie mechaniczne do grawerowania metalu

  IS400 – IS400 Volume

  PLOTER GRAWERUJĄCY CNC

  Jedyna w swoim rodzaju maszyna do grawerowania metalu

  ...

  Szybka, wydajna i precyzyjna: odkryj wyjątkową grawerkę mechaniczną. Seria ISx000 jest przeznaczona do prac wielkoformatowych, takich jak grawerowanie i cięcie seryjne.

  ...
  ISx000 large format CNC engraving machine.

  ISx000

  PLOTER GRAWERUJĄCY CNC

  Wielkoformatowa grawerka CNC.

  ...

  Jako najlepiej sprzedająca się grawerka mechaniczna, M20 może dopasować się do każdego wyrobu i dostosować się do każdego zadania....

  M20 maszyna do grawerowania dostosowana do Twoich potrzeb

  M20

  MASZYNA DO GRAWEROWANIA

  Grawerowanie na zamówienie do wszelkiego rodzaju celów, od biżuterii i perfum po małe oznaczenia przemysłowe.

  ...

  Impact to całkowicie samodzielna maszyna do znakowania mikroudarowego z wbudowanym oprogramowaniem, która dzięki intuicyjnemu interfejsowi dotykowemu ułatwia konfigurację, przygotowanie pliku do zn...

  Stacja znakowania udarowego: znakowarka mikroudarowa

  IMPACT

  ZNAKOWARKA MIKROUDAROWA

  stacjonarna stacja znakująca mikroudarowa.

  ...

  Ta przemysłowa maszyna grawerująca od ponad 15 lat jest klasykiem w zakresie identyfikacji części, etykiet i grawerowania małych szyldów....

  Maszyna do grawerowania rmechanicznego IS200

  IS200

  PLOTER GRAWERUJĄCY CNC

  Kompaktowa grawerka do znakowania i identyfikacji

  ...

  Ta maszyna do znakowania mikroudarowego tworzy trwałe, odporne na manipulacje znaki na metalach....

  Znakowarka mikroudarowa XF530m

  XF530 p/m

  ZNAKOWARKI INTEGROWALNE DO GŁĘBOKIEGO ZNAKOWANIA

  Głębokie i nieusuwalne znakowanie mikroudarowe

  ...