Gravotech - Leather and imitation engraving

Grawerowanie skóry i materiałów skóropodobnych

Odkryj naszą maszynę do grawerowania laserowego skóry!

Skóra to szlachetny materiał, który na przestrzeni wieków był zdobiony i przekształcany.

Współcześnie najczęściej jest personalizowana za pomocą lasera.Łatwo nadać jej indywidualny charakter i uzyskać ładny efekt.

Lasery CO2 w naturalny sposób nadają skórze kontrastowe ciemne oznaczenie, które podkreśla jej piękno i utrzymuje się przez długi czas. W efekcie wartość dodana towaru wzrasta i jest on bezpośrednio gotowy do sprzedaży.

Grawerowanie laserowe skóry jest procesem bardzo precyzyjnym, umożliwia tworzenie wzorów, których nie da się uzyskać innymi technikami personalizacji skóry, takimi jak tłoczenie, rzeźbienie, tłoczenie na gorąco, haft itp.

Gravotech oferuje rozwiązania do cięcia i grawerowania skóry surowej lub poddanej obróbce (skóra zamszowa, nubuk, drapana) oraz tekstyliów, takich jak: sztuczna skóra, Alcantara i inne imitacje skóry.

  • Personalizacja akcesoriów modowych: portfele, bransoletki, torby, paski, naszywki, buty
  • Prototypowanie odzieży i akcesoriów skórzanych
  • Artykuły reklamowe. Sztuka i rzemiosło. Dekoracja wnętrz, scrapbooking, ramki na zdjęcia, przedmioty osobiste itp.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Oprogramowanie Gravostyle ™ korzysta z wbudowanej biblioteki parametrów, która automatycznie dostosowuje ustawienia lasera do materiału w celu bardzo łatwego użycia. Możesz również projektować swoje wzory bezpośrednio w Gravostyle. Nasze lasery mogą być również sterowane przez oprogramowanie innych firm (CorelDraw, Adobe Illustrator itp.).

Grawerowanie laserowe

Grawerowanie i cięcie skórzanej bransoletki

Nasza grawerka laserowa CO2 może ciąć arkusze ze skóry lub imitacji skóry o grubości do 7 mm. Ponieważ laser wypala krawędź materiału, nie ma efektu rozplatania, co wydłuża żywotność przedmiotu i zwiększa jego estetykę.

Do cięcia skóry zalecamy stosowanie nadmuchu powietrza, aby soczewka była dłużej czysta i aby uniknąć konieczności częstego oczyszczania urządzenia.

Grawerowanie skóry: baseball

Laser jest najbardziej konkurencyjnym rozwiązaniem do personalizacji wyrobów skórzanych, ponieważ nie wymaga żadnego fizycznego narzędzia, tak jak w przypadku tłoczenia na gorąco. Jest również szybszy niż inne technologie, takie jak cięcie nożem lub haft.

Wreszcie nie ma potrzeby obróbki materiału po cięciu lub grawerowaniu laserem, jest on bezpośrednio gotowy dla nowego właściciela.

Spersonalizuj skórzaną przywieszkę bagażową

Surowa skóra poddana grawerowaniu laserem CO2 wchodzi w naturalną reakcję spalania. Ponieważ nie ma kontaktu między soczewką a materiałem (w przeciwieństwie do cięcia nożem), nie ma części zużywalnej, a więc nie ma materiałów eksploatacyjnych.

W przypadku imitacji skóry upewnij się, że wewnątrz nie ma PCV.

Gravotech zdecydowanie zaleca stosowanie swoich filtrów oparów, które korzystają z wysokowydajnych filtrów cząstek stałych (HEPA)usuwając szkodliwe opary i przywracają czyste powietrze.

Mosaic of personalized jewels, glass and perfume

Personalizacja

Uczyń go wyjątkowym, stwórz emocje

Jesteś marką luksusową lub międzynarodową i chciałbyś opracować ekskluzywne doświadczenie klienta w sklepie dla swoich klientów, na swojej stronie e-commerce lub podczas wydarzenia?

Gravotech oferuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Dedykowany kierownik projektu poprowadzi Cię przez cały okres współpracy: omówienie wymagań, przeprowadzenie próbek na Twoich produktach, wybór najlepiej dopasowanej technologii personalizacji, wdrożenie rozwiązania i szkolenie użytkowników.

Dowiedz się więcej