Gravotech - Acrylic engraving

PMMA, Plexiglas ® Akryl do grawerowania

Odkryj nasze mechaniczne i laserowe maszyny do grawerowania i cięcia akrylu!

Akryl jest również znany jako Plexiglas ®, PMMA występuje również pod wieloma innymi nazwami handlowymi. Akryl jest lekki, sztywny i odporny na promieniowanie UV, dzięki czemu idealnie nadaje się na stojaki lub litery. Ponieważ potrzeby Klienta są różne (materiał przezroczysty, prześwitujący lub nie prześwitujący), Gravotech oferuje różne akryle: przezroczyste - bezbarwne, przezroczyste - kolorowe, nieprzezroczyste - kolorowe, nieprzezroczyste - mleczne.

Istnieją 2 rodzaje akrylu:

  • Ekstrudowany: tańszy, niższa tolerancja grubości (5% VS 15% w stosunku do wylewanego)
  • Wylewany: najlepsze rezultaty podczas cięcia, najlepszy efekt (białe oznaczenie) po grawerowaniu.

Ponieważ dobrej jakości akryl ekstrudowany można znaleźć w dużych ilościach u dystrybutorów PMMA, oferta materiałów Gravotech koncentruje się na akrylu odlewanym, który stanowi wartość dodaną dla Twoich Klientów. Oczywiście zarówno nasze mechaniczne, jak i laserowe maszyny do grawerowania mogą przetwarzać wszystkie rodzaje akryli.

Do tworzenia wyświetlaczy, oznakowania wewnętrznego lub zewnętrznego, rękodzieła, przedmiotów reklamowych, trofeów i nagród, modeli, maszyny do cięcia akrylu są idealne. Oprogramowanie Gravostyle ™może tworzyć obszary składania lub zawiasy, dzięki czemu laser może przetwarzać akryl w taki sposób, aby można go było formować.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Gravostyle ™ to oprogramowanie przeznaczone zarówno do przygotowywania projektów do grawerowania, jak i plików 3D czy trybu Matrix do powtarzania wzoru na dużych arkuszach. Ponadto współpracuje zarówno z maszynami mechanicznymi jak i laserowymi.

Grawerowanie Laserowe

Mała tabliczka z akrylu wykonana grawerką

Dzięki Gravostyle ™i bibliotece sugerowanych parametrów dla urządzeń laserowych możesz ciąć, składać i spawać każdy cienki akryl (o grubości poniżej 5 mm). W przypadku cięcia nasze grawerki laserowe CO2 mogą przecinać materiał o grubości 25 mm (1 cal).

Maksymalna głębokość jest bezpośrednio związana z mocą źródła lasera, prędkość cięcia ma również znaczenie. Praktyczna porada: przelicz około 5 W na milimetr grubości, tzn. laser CO2 o mocy 40 W może wycinać arkusz akrylowy o grubości 8 mm.

Grawerowanie laserem CO2 w akrylu, plexi, pmma

Dzięki oprogramowaniu Gravostyle, które dostosowuje prędkość i moc lasera, nasze urządzenia mogą uzyskać polerowaną krawędź na akrylu podczas cięcia. 
Akryl topi się natychmiast, gdy promień lasera uderza w materiał, a następnie twardnieje natychmiast po opuszczeniu. Daje to gładką, stopioną powierzchnię na krawędzi, przezroczystą i wypolerowaną, bardzo cenioną w przypadku szyldów i oznakowań.

Główną zaletą jest brak konieczności ręcznego polerowania. Produkt jest gotowy po zakończeniu obróbki laserowej. Zalecamy dużą soczewkę (do 4 cali), aby uzyskać lepszy efekt wykończenia (ponieważ krawędź będzie prostsza).

Druk UV na akrylu

Dodaj kolory do podłoża akrylowego za pomocą drukarki UV. Ten materiał jest do tego idealny. Użyj trybu Print & Cut, aby zautomatyzować cięcie laserem za pomocą tego samego projektu, który był wcześniej używany w drukarce.

W przypadku oznakowania zewnętrznego zalecamy wycięcie przezroczystego arkusza akrylowego o tym samym kształcie co wydrukowany i przyklejenie go w celu dodatkowego zabezpieczenia. W ten sposób zapewnisz trwałe kolory, chroniąc tusz przed zewnętrznym promieniowaniem UV i blaknięciem.

Grawerowanie Mechaniczne

Cięcie tablic Plexiglas®

Nasze mechaniczne urządzenia do grawerowania mogą ciąć lub wiercić do 25 mm. Oprogramowanie Gravostyle ™umożliwia wykonanie bocznego przejścia wykańczającego i uzyskanie estetycznego zamrożonego wykończenia krawędzi.

Seria frezów Percut została stworzona z myślą o produktywności i trwałości grawerek mechanicznych: krótkie narzędzia do obróbki wykorzystywane są we wrzecionach wysokoobrotowych lub zaciskowych.

Wycinanie liter akrylowych

Funkcja Gravostyle ™CAM umożliwia obliczenie ścieżki narzędzia 2D lub 3D i realizację płaskich oznakowań 3D na dowolnej maszynie mechanicznej.

Takiego wyniku nie da się uzyskać przy zastosowaniu obecnych na rynku technologii laserowych. Co więcej, efekt może być przezroczysty jeżeli zastosujesz frez kulowy o stopce 0,05 mm (lub mniej).

Maszyna do cięcia akrylu

Grawerowanie mechaniczne jest bezpieczne pod kątem przepisów pożarowych. Akryl jest materiałem łatwopalnym. Podczas pracy z urządzeniem laserowym wymagana jest stała obecność operatora, w przypadku grawerki mechanicznej praca odbywa się przy bardzo ograniczonej obecności operatora.

W tym samym czasie pracownik może wykonywać inne zadania, co oznacza redukcję czasu i kosztów. Lasery do akrylu wymagają systemu oczyszczania powietrza (wyposażonego w wymienne filtry) podczas gdy grawerka mechaniczna potrzebuje pochłaniacza wiórów (tańszego niż wyciąg powietrza), który nie wymaga wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Materiały eksploatacyjne

Trofeum wykonane z przezroczystego akrylu

Do przezroczystych szyldów i tablic stosowanych na zewnątrz wybierz Acrylic. Jest to bardzo wytrzymały materiał, stosunkowo niewrażliwy na odciski palców i zadrapania. Może być używany z obu stron.

Odkryj wylewaną wersję Acrylic dla nowoczesnego i odpornego wykończenia.

Akrylowa gwiazdka stworzona z Gravoglas 1

Stworzony z myślą o profesjonalistach, Gravoglas 1 jest szczególnie popularny ze względu na błyszczące wykończenie czarnych, złotych i srebrnych kolorów. 
Gravoglas 1 charakteryzuje się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne.

Grawerowanie od spodu materiału za pomocą frezu nadaje głębi i objętości Twojemu dziełu. Gravoglas 1 można również grawerować i ciąć laserem.

Oznakowanie zewnętrzne z ADA / Braille - Gravotac

Jego matowe wykończenie gwarantuje rezultaty zgodne z ADA i wspaniały wygląd.

Twórz piękne oznaczenia Braille z Gravotac ™!