Data ślubu wygrawerowana na biżuterii za pomocą maszyna do grawerowania obrączek

Jak wybrać najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii ? [Porównywarka maszyn grawerujących]

Zapoznaj się z różnymi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny do grawerowania biżuterii najbardziej odpowiadającej Twoim potrzebom.

Dla jubilerów, projektantów biżuterii czy sprzedawców detalicznych, wybór maszyny do grawerowania nie zawsze jest łatwy w obliczu mnogości rozwiązań. Dzięki wieloletniej i specjalistycznej wiedzy, Gravotech zebrał W całość wszystkie informacje, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny do grawerowania biżuterii, w zależności od planowanego zastosowania.

Niezależnie od tego, czy chcesz zrealizować swoje pomysły, proponować personalizację w Twojej placówce, skrócić czas produkcji lub zmodernizować Twój sprzęt, mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Firma Gravotech (wcześniej Gravograph) oferuje 4 dedykowane rozwiązania do grawerowania biżuterii, jak np. frezarki i obrotowe maszyny grawerujące Jewel M10 i M20 oraz laserowe maszyny do grawerowania biżuterii WeLase™ i LW2.

Ten kompletny przewodnik zawiera przegląd różnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę i które pomogą Ci znaleźć najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii w oparciu o: stopień wiedzy specjalistycznej, budżet, rodzaje biżuterii, rodzaje grawerowania, środowisko pracy, technologię mechaniczną i laserową, a także oprogramowanie.

Porównywarka maszyn grawerujących - Jak wybrać najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii ?

Czy potrzebujesz tą porównywarkę maszyn grawerujących w formacie PDF?

 

Jaki jest Twój poziom wiedzy specjalistycznej?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju maszyny do grawerowania biżuterii dostosowanej do Twoich potrzeb, jest obecny poziom wiedzy na temat maszyn i procesów grawerowania.

 • Czy interesowałeś się ostatnio grawerowaniem lub czy korzystasz z usług podwykonawcy?
  Aby zaoszczędzić czas i być samodzielnym w grawerowaniu biżuterii, potrzebujesz łatwej w użyciu maszyny do grawerowania biżuterii, takiej jak M10 Jewel, lub wszechstronnej maszyny, takiej jak M20 Jewel.
 • Grawerujesz biżuterię ręcznie i chcesz zmodernizować swój sprzęt?
  Masz do wyboru dwa rozwiązania: mechaniczne maszyny do grawerowania M10 Jewel i M20 Jewel, łatwe w opanowaniu mechaniczne maszyny do grawerowania M10 Jewel i M20 Jewel, lub laserową maszyna, lub laserową maszynę do grawerowania biżuterii WeLase™ o większej szybkości znakowania.
 • Posiadasz już grawerkę rotacyjną lub chcesz zwiększyć swoją produktywność?
  Jeżeli potrzebujesz maszyny dla szybkiej, masowej produkcji, grawerki laserowe do biżuterii WeLase™ lub LW2 są idealnym rozwiązaniem i zapewniają szybszy zwrot inwestycji.
  Jewel M10, bransoletka oraz zewnętrze i Wnętrze maszyny do grawerowania obrączek M20 Jewel, maszyna do grawerowania biżuterii WeLase™, grawerka laserowa do biżuterii LW2, grawerka laserowa do biżuterii
  M10 Jewel M20 Jewel WeLase™ LW2
Technologia Frazerka Frazerka Laser Laser
Czas nauczania ⏱⏱ ⏱⏱ ⏱⏱⏱
Wymagane podłączenie do komputera
Kompatybilność z tabletami Windows™

Jaki budżet przeznaczyć na grawerkę jubilerską?

Istnieje wiele rodzajów maszyn do grawerowania biżuterii, dostosowanych dla każdej potrzeby i budżetu. Szacowany zwrot inwestycji (ROI) jest jednym z kryteriów wyboru najlepszej maszyny do grawerowania biżuterii.

Inne wyznaczniki, które należy wziąć pod uwagę to: budżet, obecna lub planowana wielkość produkcji, koszt materiałów eksploatacyjnych oraz koszt użytkowania.

Jeśli masz ograniczony budżet, najlepszym wyborem będzie zainwestowanie w grawerkę mechaniczną. Są to niedrogie maszyny do grawerowania biżuterii i ich zakup zwraca się szybciej niż grawerek laserowych.

Jeżeli jednak masz do wykonania dużą ilość grawerowanych przedmiotów, urządzenie laserowe sprawi, że Twoja produkcja będzie bardziej wydajna.

Ile zatem kosztuje maszyna do grawerowania biżuterii? Oto przegląd, który pomoże Ci zrozumieć różne koszty, które należy wziąć pod uwagę.

  Jewel M10, bransoletka oraz zewnętrze i Wnętrze maszyny do grawerowania obrączek M20 Jewel, maszyna do grawerowania biżuterii WeLase™, grawerka laserowa do biżuterii LW2, grawerka laserowa do biżuterii
  M10 Jewel M20 Jewel WeLase™ LW2
Technologia Frazerka Frazerka Laser Laser
Budżet wstępny $$$ $$$ $$$ $$$

Koszt użytkowania (Energia elektryczna, konserwacja i części)

Niski Niski Średni Średni
Koszt materiałów* $$$ $$$ $$$ $$$
Objętość produkcji dla szybkiego zwrotu z inwestycji** Niski Średni Wysoki Wysoki

*Materiały eksploatacyjne obejmują frezy, diamenty, żel smarujący, farby (wytrawianie kolorów) i rozcieńczalniki.
**Zwrot z inwestycji w okresie od 1 do 6 miesięcy, jest obliczany na podstawie grawerowania od 10 do 40 przedmiotów dziennie, w cenie od 20 do 40 PLN za sztukę (w zależności od maszyny).

 

Need support and advice on your engraving project?

 

Do jakich produktów używasz maszyny znakującej?

Ring engraving with the M20 jewelry engraving machine

Rodzaj biżuterii

Możesz znaleźć różne rodzaje maszyn do grawerowania biżuterii, w zależności od kształtu i rodzaju produktów, które chcesz spersonalizować. Jeśli masz objętościowo duży katalog biżuterii do grawerowania, Twoja przyszła maszyna będzie musiała być kompatybilna z różnymi kształtami i rozmiarami elementów.

• Chcesz grawerować wyłącznie cylindryczną biżuterię taką jak pierścionki, obrączki czy okrągłe bransoletki?

Grawerka mechaniczna M10 Jewel została stworzona wyłącznie do grawerowania bransoletek i pierścionków. M10 Jewel jest maszyną do grawerowania pierścionków na zewnątrz i wewnątrz, dzięki zintegrowanej przystawce obrotowej.

• Chcesz grawerować wisiorki, płaskie bransoletki, a także pierścionki?

Mini frazerka M20 Jewel i grawerka laserowa WeLase™ to maszyny wszechstronne. Grawerują zarówno biżuterię cylindryczną, taką jak pierścionki (wewnątrz i na zewnątrz), obrączki ślubne lub płaskie bransoletki, jak i biżuterię zaokrągloną, taką jak łańcuszki lub opaski.

• Chcesz również grawerować większe przedmioty (metalowe kubki, koperty zegarków)?

Grawerka grawerka laserowa do biżuterii, typu WeLase™ i LW2, lub mini frazerka M20 Jewel będzie w stanie grawerować większe przedmioty.

Poniższa tabela porównawcza pokazuje główne rodzaje grawerowania, które można wykonać na różnych rodzajach biżuterii, dzięki naszym maszynom.

Pozostało Ci 60% materiału do przeczytania! 

 

Porównywarka maszyn grawerujących - Jak wybrać najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii ?

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii?

Pobierz nasz przewodnik i odkryj ponad 15 kryteriów wyboru, takich jak:

 • Estetyka grawerowania i znakowania materiału,
 • Środowisko pracy
 • Technologie znakowania: mechaniczna i laserowa
 • I więcej!

Wypełnij poniższy formularz, aby pobrać nasz przewodnik!

Want to receive our latest sales pricing or plan a live demo? Have a question we can help you with?

contact@gravotech.com

tel.: +1.800.843.7637

 • Current Pobierz nasze inne dokumentacje
Basic Address