Datamatrix marked with fiber laser engraver

TECHNIFOR STAJE SIE GRAVOTECH

Specjalista w dziedzinie znakowania i identyfikacji.

Dzięki ponad 40 000 maszyn zainstalowanych na całym świecie i 40-letniemu doświadczeniu w projektowaniu przemysłowych systemów identyfikacji, Technifor pomaga w zakresie znakowania producentom z branży motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i energetycznej.

Dziś Technifor kontynuuje ewolucję, łącząc siły z Gravograph, aby stać się Gravotech i lepiej służyć naszym Klientom na całym świecie.

Gra-logo-Technifor-Propen-Become-Gravotech

Technifor and Propen, historic brands

Technifor jest znany jako wiodący na świecie producent maszyn do znakowania mikroudarowego i żłobiącego oraz znakowarek laserowych do śledzenia i identyfikacji części przemysłowych z różnych materiałów (metale, tworzywa sztuczne i inne materiały organiczne).

Założona w 1981 roku firma wynalazła znakowanie mikroudarowe w 1985 roku.

Propen był do 2017 roku marką dystrybucyjną grupy Gravotech, dedykowaną dla jej sieci sprzedaży pośredniej. Do naszych najlepiej sprzedających się maszyn należały stacje znakujące typu dot peen (Propen P5000 i P3000), oraz przenośne (Propen M3000 i M7000), które obecnie zostały zastąpione przez Impact.

Zgodnie z cyfrową transformacją przemysłu, trwałe znakowanie części jest dziś niezbędne do identyfikacji i śledzenia cały cykl życia produktu.

Technifor staje się Gravotech, aby towarzyszyć rozwojowi Przemysłu 4.0, oferując swoje rozwiązania, konserwację zapobiegawczą i serwis, a także zdalne wsparcie dla produktów i systemów znakowania, które komunikują się z systemami informacyjnymi naszych Klientów.

Uzyskanie statusu Gravotech pozwala również na zbudowanie szerszej oferty poprzez zintegrowanie niektórych technologii grawerskich.

Nasza oferta