Datamatrix marked with fiber laser engraver

TECHNIFOR, RYS HISTORYCZNY

Specjalista w dziedzinie znakowania i identyfikacji.

Technifor jest znany jako wiodący na świecie producent maszyn do znakowania mikroudarowego i żłobiącego oraz znakowarek laserowych do śledzenia i identyfikacji części przemysłowych z różnych materiałów (metale, tworzywa sztuczne i inne materiały organiczne).

Założona w 1981 roku firma wynalazła znakowanie mikroudarowe w 1985 roku.

Dzięki ponad 40 000 maszyn zainstalowanych na całym świecie i 40-letniemu doświadczeniu w projektowaniu przemysłowych systemów identyfikacji, Technifor pomaga w zakresie znakowania producentom z branży motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i energetycznej.

Zgodnie z cyfrową transformacją przemysłu, trwałe znakowanie części jest dziś niezbędne do identyfikacji i śledzenia cały cykl życia produktu.

Technifor staje się Gravotech, aby towarzyszyć rozwojowi Przemysłu 4.0, oferując swoje rozwiązania, konserwację zapobiegawczą i serwis, a także zdalne wsparcie dla produktów i systemów znakowania, które komunikują się z systemami informacyjnymi naszych Klientów.

Uzyskanie statusu Gravotech pozwala również na zbudowanie szerszej oferty poprzez zintegrowanie niektórych technologii grawerskich.

Dziś Technifor kontynuuje ewolucję, łącząc siły z Gravograph, aby stać się Gravotech i lepiej służyć naszym Klientom na całym świecie.