Gravotech - Plastics engraving

Grawerowanie tworzyw sztucznych

Odkryj naszą maszynę do grawerowania laserowego i mechanicznego znakowania tworzyw sztucznych!

Niezastąpione i stale używane we wszystkich gałęziach przemysłu, od motoryzacji po branże medyczną, tworzywa sztuczne wymagają identyfikacji i śledzenia. Gravotech jest dostawcą i producentem tworzyw sztucznych od 1978 roku.

Produkujemy tworzywa sztuczne dwuwarstwowe, z ABS lub akrylu, w różnych wykończeniach kolorystycznych. Większość znanych na całym świecie marek, takich jak Gravoply ™, Metallex ™, Gravoglas ™ 2-Plex ™ lub Gravotac ™, stało się synonimem jakości i stanowi punkt odniesienia dla konkurencji.

Szeroka gama materiałów obejmuje ponad 900 referencji, opracowanych specjalnie do grawerowania i cięcia. Grawerowanie „powierzchniowe” lub „odwrotne”, znakowanie laserowe lub grawerowanie za pomocą frezu, wszystkie nasze serie są dostępne w szerokiej gamie kolorów, grubości od 0,09 mm do 10 mm w zależności od gamy produktów. 

Dostępne z różnym wykończeniem (mat, połysk, satyna, teksturowane, metaliczne, szczotkowane). Zdecydowana większość naszych materiałów nadaje się również do druku cyfrowego. Gwarantujemy, że znajdziesz odpowiedni produkt do Twojego zastosowania.

Nasz ABS i akryle są czyste i wybrane spośród najlepszych gatunków. Każdy komponent podlega starannemu procesowi selekcji z uwzględnieniem wymogów normatywnych i środowiskowych (RoHS **, REACH ***).

Od produkcji technicznych tworzyw sztucznych po gotowy produkt, rozwiązania Gravotech są zaprojektowane i zoptymalizowane do znakowania wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych, zarówno naturalnych, jak i kolorowych, przezroczystych, wzmocnionych wieloma dodatkami. W zależności od rodzaju tworzywa i wybranej technologii znakowania można uzyskać różne wyniki znakowania: spienianie, zmiana koloru, ablacja warstwy wierzchniej,

Odkryj rozwiązania Gravotech

Tworzywa sztuczne doskonale nadają się do znakowania i grawerowania laserowego. Nasza pełna oferta grawerek laserowych do tworzyw sztucznych umożliwia znakowanie wielu tworzyw sztucznych w celu uzyskania trwałego efektu, doskonałej jakości i wykończenia.

Maszyny do grawerowania mechanicznego usuwają materiały za pomocą frezu obrotowego. Pozwoli to na pojawienie się podpowierzchni tworzywa lub stworzenie rowka, który można wypełnić kolorami. Znakowarki mikroudarowe oferują bezkontrastowe i widoczne znakowanie, uzyskiwane poprzez uderzenia rylca w powierzchnię wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych. Powstaje czytelny dla człowieka tekstu używany do śledzenia produktu. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie o wyjątkowo niskim koszcie: brak materiałów eksploatacyjnych, brak zużycia narzędzi.

Lasertrace ™ ułatwia śledzenie i identyfikację wszystkich typów części: - Wewnętrzna identyfikowalność: zautomatyzowane znakowanie danych produkcyjnych optymalizuje proces przemysłowy i pomaga spełnić wymagania norm. - Identyfikacja produktu: trwałe znaki zawierają informacje o produkcie i instrukcje użytkowania oraz są ważne przez cały cykl życia. - Implementacja unikalnych identyfikatorów: odczytywalne przez kamerę kody 2D umożliwiają śledzenie każdego elementu. Gravostyle ™ umożliwia łatwe tworzenie kreatywnych zadań grawerowania.

Mechaniczne

Gama Gravoply Ultra: małe tabliczki

Mechaniczny proces grawerowania wykorzystuje obrotowe narzędzie tnące (frez) do usuwania materiału.

Możesz usunąć całą szerokość materiału, aby wyciąć i stworzyć kształty lub tylko na określonej głębokości, aby wygrawerować rowki i litery, logo i grafikę.

Ablacja wierzchniej warstwy tworzywa sztucznego: liczby

Laminaty grawerskie są od dawna wykorzystywane do grawerowania mechanicznego.

Stwórz kontrast, usuwając kolorową górną powierzchnię materiału za pomocą narzędzi tnących i pozwól, aby pojawiła się warstwa spodnia tworzywa.

Maszyny do grawerowania mechanicznego są bardzo wszechstronne i mogą grawerować każdy rodzaj tworzywa, przeznaczony do grawerowania mechanicznego lub laserowego.

Scyzoryk szwajcarski z wygrawerowanymi literami

Gdy grawerujemy mechanicznie zwykłe tworzywo, kontrast jest możliwy poprzez osadzenie kolorowego barwnika w zagłębieniu, w którym materiał został usunięty. Gravotech oferuje szeroką gamę produktów do koloryzacji, w tym farby i wosk na zimno.

Wystarczy nałożyć wybrany kolor po grawerowaniu, aby uzyskać wyraźny i trwały kontrast.

Maszyna do znakowania mikroudarowego - grawerowanie części z tworzywa sztucznego

Znakowanie bez kontrastu, uzyskiwane poprzez uderzanie igły rylca w powierzchnię tworzywa sztucznego. Widoczne oznakowanie służy do identyfikacji.

Można to zrobić na wszystkich rodzajach tworzyw sztucznych.

Laser

Plastikowa miska dla psa z wygrawerowanym imieniem

Struktura poszczególnych cząsteczek lub dodatków, takich jak pigmenty, jest bezpośrednio zmieniana lub niszczona poprzez znakowanie laserowe.

Na materiale widoczna jest wówczas zmiana koloru lub wyblaknięcie (oznaczenie).

Kolorystyka jest jaśniejsza lub ciemniejsza w zależności od składu: ciemniejsze tworzywa blakną do biało - beżowych w znakowanych miejscach, natomiast jaśniejsze tworzywa blakną do szarości lub czerni.

Powierzchnia pozostaje gładka, proces możliwy jest tylko w przypadku niektórych rodzajów tworzyw sztucznych.

 • Reakcje fotochemiczne cząsteczek tworzyw sztucznych
 • Zwykle do samych tworzyw sztucznych dodaje się specjalne dodatki
 • Szybkie znakowanie
 • Oznakowanie powierzchni
 • Laser zielony lub hybrydowy skuteczny na kolorowych tworzywach sztucznych
 • Kontrastowe oznaczenie
Laserowe grawerowanie tworzyw sztucznych

Spienianie to kontrastowe oznaczenie możliwe tylko na niektórych tworzywach sztucznych, zwykle jest wyraźne na ciemnych materiałach.

Laser miejscowo topi plastik, tworząc w materiale pęcherzyki gazu.

Po ochłodzeniu pęcherzyki gazu zostają zamknięte w materiale, tworząc na powierzchni cienką warstwę - znak.

 • Proces topienia
 • Obecność pęcherzyków gazu lub zanieczyszczeń
 • Szybkie znakowanie
 • Pracuj na niektórych tworzywach, zwłaszcza na czarnych plastikach
 • Hybrydowe lub światłowodowe.
Spersonalizowane za pomocą lasera do grawerowania tworzyw

Kontrastowe oznaczenie uzyskane poprzez nadanie koloru dolnej warstwy.

Możliwe na wszystkich rodzajach tworzyw sztucznych za pomocą lasera do grawerowania tworzyw.

Znakowanie koloru i usuwanie materiału jest stosowane głównie w przypadku materiałów powlekanych.

Istniejący kolor, powłoki i warstwy wierzchnie są częściowo usuwane, a materiał podstawowy staje się widoczny.

Zdejmowane warstwy absorbują światło lasera, materiał nagrzewa się i odparowuje w obszarach, które zareagowały. Ponieważ warstwa wierzchnia i wystający materiał bazowy mają różne kolory, materiał podstawowy jest często podświetlany od tyłu, oznakowanie staje się wyraźne i widoczne.

 • Laser usuwa wierzchnią warstwę bez uszkadzania dolnej powierzchni
 • Wysoka prędkość
 • Zielony laser.
Oznakowanie jednostki optycznej (CE)

Grawerowanie tworzyw - znakowanie bez kontrastu.

Można je wykonać na wszystkich rodzajach tworzyw sztucznych.

Podczas grawerowania laserowego materiał jest usuwany z powierzchni obrabianego elementu.

Wiązka wnika w powierzchnię i usuwa ją.

W przypadku materiałów przezroczystych, ponieważ materiał jest jednocześnie podgrzewany i reaguje z otaczającym powietrzem, często w obszarach grawerowania pojawiają się przebarwienia.

Jest to efekt cienia w zagłębieniu, który zależy od przejrzystości światła lasera i głębokości wnikania promieniowania laserowego.

 • Proces topienia/ odparowywania
 • Efekt żłobienia
 • Szybkie znakowanie
 • Pracuj na wszystkich tworzywach sztucznych
 • CO2 to jedyne rozwiązanie dla przezroczystych tworzyw sztucznych.

Więcej o źródłach laserowych

Laser plastic engraving

Oddziaływanie znakowania uzyskiwane za pomocą lasera zależy od kategorii tworzyw sztucznych (z podziałem na tworzywa termoplastyczne, termoutwardzalne i elastomery), ich zdolności do pochłaniania światła i różnych długości fal, koloru tworzywa oraz rodzaju zastosowanego dodatku w ich składzie.

Nasze laboratorium aplikacyjne może wykonać bezpłatne próbki, aby pomóc Ci wybrać najlepszą technologię w zależności od Twoich wymagań.

Opanowaliśmy wszystkie technologie laserowe i możemy je zaproponować w systemach High-speed Galvo lub X/ Y Gantry umożliwiających znakowanie, grawerowanie i cięcie na prawie wszystkich rodzajach tworzyw sztucznych i wszystkich rozmiarach części.

Mosaic of personalized jewels, glass and perfume

Personalizacja

Uczyń go wyjątkowym, stwórz emocje

Jesteś marką luksusową lub międzynarodową i chciałbyś opracować ekskluzywne doświadczenie klienta w sklepie dla swoich klientów, na swojej stronie e-commerce lub podczas wydarzenia?

Gravotech oferuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Dedykowany kierownik projektu poprowadzi Cię przez cały okres współpracy: omówienie wymagań, przeprowadzenie próbek na Twoich produktach, wybór najlepiej dopasowanej technologii personalizacji, wdrożenie rozwiązania i szkolenie użytkowników.

 

Dowiedz się więcej