sof-p-gravostyle-settings-computer-dauphin

Oprogramowanie: jak sterować maszyną Gravotech?

W tym artykule przeanalizujmy różne sposoby wykorzystania Gravostyle™ do optymalizacji sterowania maszyną grawerującą.

Jeśli chodzi o grawerowanie i cięcie materiałów, oprogramowanie jest niezbędnym narzędziem pracy. Czy brak doświadczenia w korzystaniu z oprogramowania do grawerowania lub projektowania budzi Twoje obawy? Możesz być spokojny – oprogramowanie Gravostyle™ jest intuicyjne i łatwe do opanowania, a dodatkowo współpracuje z innymi programami do projektowania i grafiki.

sof-p-gravostyle-settings-computer-1.jpg

Rola oprogramowania w grawerowaniu i cięciu

Oprogramowanie do grawerowania pod względem funkcjonalności jest dość podobne do oprogramowania do drukowania.

 • Pozwala tworzyć i/lub projektować wszystko, co chcesz. Możesz stworzyć wizualny projekt lub po prostu napisać tekst.
 • Maszynę możesz skonfigurować według Twoich potrzeb:

  - Zdefiniuj elementy do grawerowania i te do cięcia;

  - Zdefiniuj głębokość grawerowania dla maszyn mechanicznych.

 • Umożliwia Ci to przesłanie planu do maszyny w celu jego wygrawerowania.

Oprogramowanie do grawerowania zostało zaprojektowane jako łącznik pomiędzy Twoim projektem a maszyną do grawerowania lub znakowania, ułatwiając proces i zapewniając precyzyjne wyniki spełniające Twoje oczekiwania.

Czym jest Gravostyle™?

GRAVOSTYLE

Gravostyle™ to autorskie rozwiązanie programowe rozwijane przez firmę Gravotech od 1998 roku. Udoskonalane w ścisłej współpracy z klientami i użytkownikami, stale się rozwija, aby sprostać potrzebom grawerów.

Oprogramowanie to umożliwia użytkownikom posiadającym zarówno maszyny laserowe, jak i mechaniczne, sterowanie obiema technologiami z tego samego interfejsu.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań w zakresie sterowania maszynami do grawerowania i cięcia, które często ograniczają się do ustawiania parametrów i wysyłania plików, Gravostyle™ posiada zintegrowane funkcje kreatywne.

Gravostyle™ umożliwia:

 • projektowanie planów, tworzenie projektów i tekstów oraz zarządzanie zdjęciami;

 • konfigurację opcji grawerowania;

 • Przesyłanie Twojej pracy bezpośrednio do maszyny.

Dlaczego warto używać Gravostyle™?

Gravostyle™ oferuje szereg praktycznych, zaawansowanych funkcji dla grawerów. Są one specyficzne dla branży grawerowania i cięcia i nie można ich znaleźć w konwencjonalnym oprogramowaniu do projektowania.

Gravoply™ 1 - Materialy do grawerowania - Gravograph

Tryb "Matrix"

Ta kreatywna funkcja jest idealna do seryjnej produkcji. Umożliwia powielanie jednostkowego elementu według wzoru i/lub wykorzystanie duplikacji dynamicznej, w której tekst zmienia się zgodnie z określonymi zmiennymi, co pozwala na przesłanie kilku grawerunków jednocześnie. Na przykład, kształt wycięcia jest identyczny, ale wygrawerowany tekst jest różny.

Więcej informacji o Gravostyle™
sof-p-gravostyle-settings-computer-1.jpg

Spis parametrów

Gravostyle™ automatycznie dostosowuje ustawienia maszyny w zależności od używanego materiału Gravotech. W przypadku maszyn laserowych dotyczy to mocy i prędkości, natomiast w przypadku maszyn mechanicznych obejmuje to parametry plotera i innych narzędzi.

Więcej informacji o Gravostyle™
sof-p-gravostyle-settings-computer-menu

Podgląd grawerunku

Funkcja ta umożliwia podgląd Twojej pracy przed grawerowaniem, co pozwala sprawdzić i dopasować szczegóły tak, aby efekt odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Więcej informacji o Gravostyle™
sof-p-gravostyle-settings-computer-dauphin

Funkcja «Umieszczania»

Dzięki tej funkcji możesz automatycznie umieszczać kształty, aby zoptymalizować wykorzystanie wycinanego materiału, a tym samym ograniczyć ilość odpadów.

Więcej informacji o Gravostyle™
sof-p-gravostyle-settings-computer-pharmacie1-Teaser

Funkcja «Celuj i Umieszczaj».

Ta funkcja, dostępna zarówno dla maszyn laserowych, jak i mechanicznych, wykorzystuje czerwony wskaźnik do pomocy przy pozycjonowaniu oraz przy pomiarze wymiarów. Umożliwia zdefiniowanie fizycznej strefy grawerowania bezpośrednio na przedmiocie, a następnie przesłanie informacji do Gravostyle™.

Więcej informacji o Gravostyle™

Dlaczego i jak połączyć oprogramowanie do projektowania z Gravostyle™?

Jak zostało wyjaśnione powyżej, Gravostyle™ umożliwia sterowanie maszynami Gravotech oraz tworzenie projektów i tekstów do wygrawerowania. Można go jednak także połączyć z oprogramowaniem projektowym przeznaczonym do tworzenia grafiki lub prac technicznych, takim jak CorelDRAW, Adobe Illustrator, AutoCAD® lub SolidWorks. Po utworzeniu projektu wystarczy go zaimportować i przygotować do grawerowania.

Interfejs Gravostyle™ może być używany wyłącznie jako oprogramowanie do ustawień lub wysyłania zleceń do grawerowania. Oznacza to, że nie musisz uczyć się obsługi nowego oprogramowania, co jest znaczną oszczędnością czasu, jeśli już posiadasz umiejętności w zakresie oprogramowania do projektowania.

Aby w pełni wykorzystać możliwości oprogramowania do projektowania i Gravostyle™, możesz importować wiele kompatybilnych formatów:

 • .dxf, 
 • .pdf, 
 • .ai... 

Zapisując plik w formacie wektorowym, można zaimportować go bezpośrednio do Gravostyle™ bez konieczności ponownego tworzenia planu. 

Niezależnie od tego, czy używasz Gravostyle™ do grawerowania czy cięcia, możesz skonfigurować wszystko, co ma być zaznaczone lub wycięte przed wysłaniem do maszyny: 

 • parametry, 
 • moc, 
 • prędkość,
 • głębokość... 
sof-p-gravostyle-settings-computer-dauphin

Więcej o oprogramowaniu graficznym

Gravostyle™ wykorzystuje kody kolorystyczne do identyfikacji działań maszyny:

 • kolor czarny przeznaczony jest do grawerowania rastrowego;

 • kolor ciemnoniebieski przeznaczony jest do grawerowania wektorowego;

 • pomarańczowy odpowiada cięciu.

Jeśli kody kolorów są prawidłowo ustawione w oprogramowaniu do projektowania, zostaną one automatycznie przejęte przez Gravostyle™ podczas przesyłania, co oznacza znaczną oszczędność czasu.

Grawerowanie laserowe: wyślij grawerunek bezpośrednio z oprogramowania graficznego

Dzięki funkcji „Sterownik druku” , która współpracuje z dowolnym oprogramowaniem do projektowania graficznego, Gravotech umożliwia wysłanie pliku do grawerowania lub wycięcia bezpośrednio do maszyny bez konieczności korzystania z oprogramowania Gravostyle™. Po prostu użyj polecenia „Plik > Drukuj”.

Uwaga: Funkcja Celuj i Umieszczaj nie jest dostępna za pośrednictwem sterownika druku, ale jej użycie w połączeniu z Gravostyle™ sprawia, że operacje pozycjonowania są prostsze i szybsze, szczególnie w przypadku dostosowywania obiektów.  

W przypadku oznakowania lub tworzenia pozycjonowanie nie jest priorytetem, ponieważ pracujemy głównie z materiałem. Ważne jest, aby cięcie lub grawerowanie odbywało się na właściwym materiale, dzięki czemu korzystanie ze stołu laserowego będzie prostsze i szybsze.

Gravostyle driver

Dowiedz się więcej o sterowniku druku i technologii mechanicznej

Funkcjonalność sterownika druku nie jest kompatybilna z urządzeniami mechanicznymi. Do grawerowania i cięcia przy użyciu tej technologii konieczne jest użycie Gravostyle™ do zarządzania ścieżkami narzędzi i wysyłania instrukcji do maszyny.

Użycie sterownika Gravostyle™

Korzystanie ze sterownika druku składa się z 4 kroków.
Gravostyle™ driver process with Adobe Illustrator - Step 1

1 - Jest to konieczne, aby dostosować Twoje miejsce pracy do wymiarów swojej maszyny.

Gravostyle™ driver process with Adobe Illustrator - Step 2

2 - Prawidłowe kody kolorów muszą zostać użyte, aby sterownik rozpoznał plik. 

Gravostyle™ driver process with Adobe Illustrator - Step 3

3 - Musisz skorzystać z funkcji „Plik > Drukuj”.

Gravostyle driver

4 - Skonfiguruj ustawienia urządzenia w Sterowniku Druku (moc, prędkość itp.).

  Podsumowując

  Gravostyle™ To elastyczny pakiet oprogramowania, zaprojektowany we współpracy z użytkownikami. Po ponad 25 latach ciągłego rozwoju jego niezawodność i zdolność adaptacji w dalszym ciągu potwierdzają jego przydatność w dziedzinie sterowania maszynami. Wszystko to, aby dopasować się do każdego rodzaju zastosowania.

  Jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, a pełen zakres funkcji pomoże Ci zaoszczędzić czas i poprawić efektywność grawerowania i cięcia.

    Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza ↓