Gravotech - Industrial part marking

Przemysłowe znakowanie - Bezpośrednie znakowanie części

Zapoznaj się z naszym asortymentem znakowarek udarowych i przemysłowych grawerek laserowych!

Znakowanie części mechanicznych jest niezbędne do identyfikacji i zapisywania danych informacyjnych i kodów na produktach, zapewniając identyfikowalność w całym cyklu ich użytkowania. Ten proces jest stosowany przez firmy przemysłowe w celu skutecznego śledzenia wytwarzanych przez nie produktów.

Konieczność znakowania przemysłowego w produkcji to praktyka uniwersalna i ma zastosowanie zarówno w sektorach produkujących komponenty na skalę przemysłową, jak i w mniejszych warsztatach o ograniczonej dziennej produkcji.

Wdrożenie systemu identyfikowalności części mechanicznych jest istotnym wyzwaniem dla firm i wiąże się z znaczną inwestycją. Gravotech oferuje gotowe maszyny do znakowania z różnymi technologiami znakowania części, w tym małych i średnich serii, przy jednoczesnej kontroli kosztów.

Nasze rozwiązania bezpośredniego znakowania części

Znakowarki laserowe są uniwersalne i mogą być stosowane do wszystkich rodzajów komponentów w tym plastiku, metalu, minerałów organicznych i innych.

Nasze laserowe stacje robocze zostały zaprojektowane do wydajnego znakowania komponentów, seryjnie lub pojedynczo, bez zakłócania Twojego obszaru pracy. Stacje te posiadają certyfikat klasy 1, zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa lasera i są kompatybilne ze wszystkimi naszymi technologiami laserowymi.

W przypadku bardziej wymagających i szybkich linii produkcyjnych nasz zintegrowany system laserów gwarantuje sparwną identyfikację części.

Znakowanie mikroudarowe tworzy z wyjątkową szybkością i precyzją trwałe i odporne na fałszerstwa oznaczenia na metalowych lub plastikowych elementach.

Stacje do znakowania punktowego IMPACT umożliwiają wydajne znakowanie części o różnych rozmiarach i kształtach. Te rozwiązania do przemysłowego znakowania z łatwością zmieszczą się w Twoim miejscu pracy.

W przypadku szybkiego tempa produkcji, nasz asortyment jest idealnym rozwiązaniem, łatwo integrującym się z istniejącą linią roboczą.

Maszyny żłobiące oferują niezrównaną szybkość, jakość i niezawodność znakowania przemysłowego, niezależnie od wielkości produkcji.

System ten umożliwia znakowanie kodów na komponentach, jednocześnie znacznie zmniejszając poziom hałasu. Jego cicha praca spełnia najwyższe standardy kontroli dźwięku, co czyni go idealną znakowarką przemysłową do znakowania stali, identyfikowalności i zastosowań na liniach produkcyjnych.

Gravostyle™ i Lasertrace to dwa rozwiązania programowe przeznaczone do znakowania i grawerowania szerokiej gamy materiałów. Gravostyle™ to oprogramowanie CAD/CAM wyposażone w funkcje graficzne i projektowe, podczas gdy Lasertrace ułatwia identyfikowalność i identyfikację wszystkich rodzajów części.

Comparative table for DPM marking technologies

Chcesz dowiedzieć się więcej o metodach bezpośredniegoznakowaniaczęści?

 

Wybierz odpowiednią maszynę do przemysłowego znakowania części, w zależności od planowanego zastosowania

Zapotrzebowania w zakresie bezpośredniego znakowania części różnią się w zależności od wielkości i działalności firmy.

Jako mała firma z okazyjnymi potrzebami DPM, możesz preferować tańszą maszynę do znakowania, taką jak np. Impact.

W zależności od sektora, znakowanie części może być obowiązkowe i musi być zgodne z normami i przepisami, aby zapewnić homologię produktu. W takim przypadku bardziej adekwatna jest szybka, zintegrowana maszyna do znakowania.

Jesteśmy w stanie wdrożyć system "bezwzględnej jakości", który pozwala na integrację części z każdą maszyną produkcyjną, przez którą przechodzą.

Mamy odpowiednie rozwiązanie do znakowania przemysłowego części, które pasuje do Twoich materiałów, szybkości produkcji i specyficznych właściwości części mechanicznych.

Linia produkcyjna - przemysł motoryzacyjny

Materiał, z którego wykonana jest część, jest kolejnym kryterium przy wyborze systemu do jej znakowania.
Nasze maszyny do znakowania są kompatybilne z następującymi materiałami:

  • Materiały metalowe: stal, stal nierdzewna, aluminium, cyna, tytan, węgliki spiekane…
  • Tworzywa sztuczne: ABS, PA, PE, POM, PBT, PP…
  • Materiały organiczne: ceramika, guma, karton, drewno…

Uwaga: każda z naszych znakowarek laserowych, znakowarek udarowych i żłobiarek jest kompatybilna tylko z niektórymi materiałami. Skontaktuj się z ekspertem, aby określić, która technologia jest najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Grawerowanie na metalu

Forma znakowanych części będzie miała duży wpływ na wybór systemu znakowania.

  • Rury metalowe wymagają cichego systemu znakowania, takiego jak maszyna żłobiąca, aby spełniać normy dotyczące hałasu.
  • Długie i płaskie części wymagają systemu znakowania o otwartej konstrukcji.
  • Okrągłe lub stożkowe części wymagają znakowarki wyposażonej w urządzenie rotacyjne.
  • Części o wielu kształtach wymagają systemu znakowania z automatycznym ustawianiem ostrości.
3Dマーキング

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną ocenę wykonalności Twojego projektu

 

Kolaż różnych plastikowych i metalowych części z kodami identyfikacyjnymi i tekstami

IDENTYFIKACJA

Polegaj na naszej wiedzy, odkryj nasze zaangażowanie

Jesteś globalną firmą przemysłową poszukującą zaufanego partnera dla swoich potrzeb identyfikacyjnych?

Bogatej doświadczenie w zakresie innowacji i dogłębne zrozumienie wymogów branżowych, pozwala Gravotech na oferowanie obszernego wachlarza rozwiązań zaspokajających potrzeby identyfikacyjne.

Kolaboracyjne podejście umożliwia firmie Gravotech ścisłą współpracę ze swoimi klientami, co pozwala na zrozumienie ich specyficznych potrzeb i wyzwań, umożliwiając im opracowywanie rozwiązań, które zapewniają spójne i precyzyjne wyniki.
Globalna sieć specjalistycznych doradców, Gravotech gwarantuje, że kluczowi klienci uzyskują szybką pomoc oraz nieustające wsparcie techniczne, co zwiększa efektywność pracy i redukuje do minimum czas przestojów.

Dowiedz się więcej