Gravotech - metal marking machine

Oznaczenie kodu VIN

Odkryj naszą maszynę do znakowania żłobiącego!

Każdy pojazd w momencie opuszczenia fabryki musi być zidentyfikowany za pomocą 17 - znakowego numeru, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym: VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) wykorzystuje znormalizowany numer seryjny, dzięki czemu każdy kod pojazdu jest unikalny.

Producenci samochodów, salony samochodowe, sprzedawcy części zamiennych, towarzystwa ubezpieczeniowe, a nawet osoby prywatne używają maszyn do grawerowania VIN na różnych częściach pojazdów w zależności od celu.

Niektórzy dodają dodatkowe grawerunki VIN jako proaktywną funkcję zabezpieczającą, która odstrasza złodziei pojazdów lub pomaga im zidentyfikować skradzione pojazdy i części zamienne, podczas gdy inni znakują VIN, aby zachować zgodność z lokalnymi przepisami.

Do znakowania numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) na podwoziu potrzebujesz idealnie dopasowanego narzędzia, które jest w stanie niezawodnie znakować na najtwardszych stalach używanych obecnie w przemyśle motoryzacyjnych.

Rozwiązania Gravotech do znakowania VIN mogą być używane ze standardowymi i niestandardowymi maszynami znakującymi zintegrowanymi w linie produkcyjne. Znakowarka żłobiąca wygraweruje trwały znak na podwoziu pojazdu i spełni wszystkie wymagania sektora motoryzacyjnego.

Standardowe rozwiązania żłobiące Gravotech są przeznaczone do integracji na liniach produkcyjnych, w pełni zautomatyzowanych lub obsługiwanych ręcznie.

Są zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych warunkach, dostosowane do wszelkich potrzeb i mogą zapewnić do 100 kg siły napędowej na osi X, Y, Z dzięki solidnej i mocnej konstrukcji. W połączeniu z naszymi narzędziami do znakowania z węglika wolframu lub diamentami, generują ostre i głębokie znaki, i są względnie ciche.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Ciche grawerki z efektem estetycznego i głębokiego znakowania są używane we wszystkich zastosowaniach przemysłowych podlegających ograniczeniom poziomu hałasu:

  • do znakowania dużych elementów metalowych
  • do znakowania kodu VIN (numer identyfikacyjny pojazdu).

Dlaczego warto wybrać maszynę do znakowania żłobiącego Gravotech?

Głębokie znakowanie numeru identyfikacyjnego pojazdu

  • czytelne i głębokie znakowanie
  • maszyna zdolna do znakowania 17 znaków + 2 referencji
  • krótki czas cyklu
  • rozwiązanie z możliwością wymiany danych
  • niezawodna maszyna
  • wyciszone miejsce montażu
SV510 - Rozwiązanie do znakowania VIN

Rozwiązanie SV510 to prosty i elastyczny system, który można dostosować do wszystkich typów pojazdów. Jego ciche znakowanie nie wymaga osłony, a efekty są głębokie i trwałe.

W pełni gotowe rozwiązanie oparte na szybkiej i wydajnej głowicy żłobiącej SV510 i jej unikalnej jednostce sterującej.

Aby znakować duże części, lub te, których nie można zdemontować (na stałych stanowiskach lub na ruchomych liniach pojazdów), naszą głowicę żłobiącą można łatwo przekształcić w rozwiązanie mobilne.

Oznaczenie VIN na częściach metalowych

Do wyznakowania 17 znaków o wysokości 6 mm lub więcej potrzeba mniej niż 10 sekund.

Pole znakowania 120x40mm (do 200x40 na zamówienie).

Nasze maszyny do znakowania żłobiącego posiadają jeden z najlepszych współczynników prędkości  w stosunku do głębokości znakowania. Zapewniając znakowanie wysokiej jakości z dużą czytelnością. Oferuje szeroką gamę rylców do znakowania nieregularnych, zakrzywionych i trudno dostępnych powierzchni. 

Znakowarki żłobiące są wytrzymałe mechanicznie, wymagają niewielkiej konserwacji. Maszyny te są zaprojektowane do integracji z liniami produkcyjnymi i ramionami robotów (z mocowaniem części).

Nasze rozwiązania są w pełni dostosowywane do Twoich linii produkcyjnych.

Komunikacja - dedykowana jednostka sterująca posiada: porty RS232, USB, Ethernet TCP / IP, protokół Profinet / Profibus, 8 wejść / 4 wyjścia dla łatwej integracji z liniami produkcyjnymi.