Gravotech - metal marking machine

Oznaczenie kodu VIN

Odkryj naszą maszynę do znakowania żłobiącego!

Każdy pojazd w momencie opuszczenia fabryki musi być zidentyfikowany za pomocą 17 - znakowego numeru, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym: VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) wykorzystuje znormalizowany numer seryjny, dzięki czemu każdy kod pojazdu jest unikalny.

Producenci samochodów, salony samochodowe, sprzedawcy części zamiennych, towarzystwa ubezpieczeniowe, a nawet osoby prywatne używają maszyn do grawerowania VIN na różnych częściach pojazdów w zależności od celu.

Niektórzy dodają dodatkowe grawerunki VIN jako proaktywną funkcję zabezpieczającą, która odstrasza złodziei pojazdów lub pomaga im zidentyfikować skradzione pojazdy i części zamienne, podczas gdy inni znakują VIN, aby zachować zgodność z lokalnymi przepisami.

Do znakowania numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) na podwoziu potrzebujesz idealnie dopasowanego narzędzia, które jest w stanie niezawodnie znakować na najtwardszych stalach używanych obecnie w przemyśle motoryzacyjnych.

Rozwiązania Gravotech do znakowania VIN mogą być używane ze standardowymi i niestandardowymi maszynami znakującymi zintegrowanymi w linie produkcyjne. Znakowarka żłobiąca wygraweruje trwały znak na podwoziu pojazdu i spełni wszystkie wymagania sektora motoryzacyjnego.

Standardowe rozwiązania żłobiące Gravotech są przeznaczone do integracji na liniach produkcyjnych, w pełni zautomatyzowanych lub obsługiwanych ręcznie.

Są zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych warunkach, dostosowane do wszelkich potrzeb i mogą zapewnić do 100 kg siły napędowej na osi X, Y, Z dzięki solidnej i mocnej konstrukcji. W połączeniu z naszymi narzędziami do znakowania z węglika wolframu lub diamentami, generują ostre i głębokie znaki, i są względnie ciche.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Ciche grawerki z efektem estetycznego i głębokiego znakowania są używane we wszystkich zastosowaniach przemysłowych podlegających ograniczeniom poziomu hałasu:

  • do znakowania dużych elementów metalowych
  • do znakowania kodu VIN (numer identyfikacyjny pojazdu).

Dlaczego warto wybrać maszynę do znakowania żłobiącego Gravotech?

Głębokie znakowanie numeru identyfikacyjnego pojazdu

  • czytelne i głębokie znakowanie
  • maszyna zdolna do znakowania 17 znaków + 2 referencji
  • krótki czas cyklu
  • rozwiązanie z możliwością wymiany danych
  • niezawodna maszyna
  • wyciszone miejsce montażu
SV530 - Rozwiązanie do znakowania VIN

Rozwiązanie SV530 to prosty i elastyczny system, który można dostosować do wszystkich typów pojazdów. Jego ciche znakowanie nie wymaga osłony, a efekty są głębokie i trwałe.

W pełni gotowe rozwiązanie oparte na szybkiej i wydajnej głowicy żłobiącej SV530 i jej unikalnej jednostce sterującej.

Aby znakować duże części, lub te, których nie można zdemontować (na stałych stanowiskach lub na ruchomych liniach pojazdów), naszą głowicę żłobiącą można łatwo przekształcić w rozwiązanie mobilne.

Oznaczenie VIN na częściach metalowych

Pole znakowania 120x40mm (do 200x40 na zamówienie).

Nasze maszyny do znakowania żłobiącego posiadają jeden z najlepszych współczynników prędkości  w stosunku do głębokości znakowania. Zapewniając znakowanie wysokiej jakości z dużą czytelnością. Oferuje szeroką gamę rylców do znakowania nieregularnych, zakrzywionych i trudno dostępnych powierzchni. 

Znakowarki żłobiące są wytrzymałe mechanicznie, wymagają niewielkiej konserwacji. Maszyny te są zaprojektowane do integracji z liniami produkcyjnymi i ramionami robotów (z mocowaniem części).

Nasze rozwiązania są w pełni dostosowywane do Twoich linii produkcyjnych.

Komunikacja - dedykowana jednostka sterująca posiada: porty RS232, USB, Ethernet TCP / IP, protokół Profinet / Profibus, 8 wejść / 4 wyjścia dla łatwej integracji z liniami produkcyjnymi.

Kolaż różnych plastikowych i metalowych części z kodami identyfikacyjnymi i tekstami

IDENTYFIKACJA

Polegaj na naszej wiedzy, odkryj nasze zaangażowanie

Jesteś globalną firmą przemysłową poszukującą zaufanego partnera dla swoich potrzeb identyfikacyjnych?

Bogatej doświadczenie w zakresie innowacji i dogłębne zrozumienie wymogów branżowych, pozwala Gravotech na oferowanie obszernego wachlarza rozwiązań zaspokajających potrzeby identyfikacyjne.

Kolaboracyjne podejście umożliwia firmie Gravotech ścisłą współpracę ze swoimi klientami, co pozwala na zrozumienie ich specyficznych potrzeb i wyzwań, umożliwiając im opracowywanie rozwiązań, które zapewniają spójne i precyzyjne wyniki.
Globalna sieć specjalistycznych doradców, Gravotech gwarantuje, że kluczowi klienci uzyskują szybką pomoc oraz nieustające wsparcie techniczne, co zwiększa efektywność pracy i redukuje do minimum czas przestojów.

Dowiedz się więcej