Gravotech - jeweller burning gold ring

Personalizacja i grawerowanie biżuterii

Sprzedaż detaliczna biżuterii: odkryj maszyny do grawerowania biżuterii

Personalizacja zawsze była częścią historii biżuterii, zaczynając od pierwszych ręcznie wykonanych obrączek ślubnych. Stworzona czy to pod wpływem impulsu, czy wykonana na specjalne wydarzenie biżuteria kojarzy się z wyrażaniem osobistych uczuć. Początkowo  zdobiona ręcznie, obecnie za pomocą sterowanych komputerowo grawerek (CNC), które dają nowe możliwości precyzyjnego zdobienia i personalizacji: tekst, logo, podpis odręczny, odcisk palca, zdjęcia i wiele innych.

Coraz bardziej powszechny jest trend do tak zwanej personalizacji w momencie zakupu, pozwalającej na grawerowanie biżuterii w ostatniej chwili, aby Klient mógł uczestniczyć w wyjątkowym procesie grawerowania w sklepie. Jubilerzy często prezentują swoje dzieła w Internecie z możliwością personalizacji. Grawerowanie online jest pozytywnie postrzegane przez Klientów, którzy mogą wypróbować różne czcionki, zdjęcia, wiadomości i wyświetlić podgląd wyniku.

Estetyka i precyzja to klucze do grawerowania biżuterii. Każdy pierścionek, wisior czy bransoletka można łatwo spersonalizować i sprawić, że jest niepowtarzalnym. Możesz również wygrawerować obrączki wewnątrz, aby jeszcze bardziej je spersonalizować. Technologie Gravotech umożliwiają precyzyjne grawerowanie na metalach szlachetnych, takich jak złoto lub srebro lub na dowolnym stopie i dowolnych kształtach. „Nowe” materiały używane w biżuterii, takie jak drewno lub większość tworzyw sztucznych, są również łatwe do grawerowania.

Grawerowanie diamentem może znakować biżuterię bez usuwania materiału (bez wiórów czy pyłu), laserowe znakowanie powierzchni spowoduje odparowanie tylko niewielkiej ilości kruszcu. W ten sposób spersonalizowana biżuteria nie traci cennej wagi ani wartości. Możliwe jest również tworzenie biżuterii, zapoznaj się z naszą stroną „Tworzenie biżuterii”.

Dlaczego warto wybrać maszynę do grawerowania biżuterii Gravotech?

maszyna do grawerowania biżuterii - Gravotech

 • Laser
  Do powierzchniowego grawerowania biżuterii lub do wzmocnienia kontrastu (ciemnego lub przezroczystego efektu).
   
 • Grawerka mechaniczna
  W przypadku grawerowania tradycyjnego i precyzyjnego grawerowania za pomocą frezu obrotowego lub diamentowego są nadal bardzo cenione za najbardziej wyszukane efekty. Zaletą Gravotech jest dostępność obu technologii, dzięki czemu możesz wybrać, jakie typy maszyn do grawerowania biżuterii są dla Ciebie najlepsze i zapewniają pożądany efekt. Jeśli potrzebujesz obu, możesz uruchomić zarówno laser jak i grawerkę mechaniczną za pomocą tego samego oprogramowania.

  Aby uzupełnić ofertę i uczynić ją jeszcze łatwiejszą w użyciu, skorzystaj z licznych akcesoriów dedykowanych specjalnie do biżuterii (uchwyty mocujące, przystawki obrotowe, noski regulacyjne, frezy stożkowe i inne) zapewniających nienaganną jakość grawerowania.
graweruj wewnątrz pierścionka za pomocą laserowej maszyny do grawerowania biżuterii welase

Dzięki laserom galwanometrycznym personalizacja jest praktycznie natychmiastowa. Wygrawerowanie nazwy zajmuje średnio 5 sekund, ale można je wykonać również w zaledwie jedną sekundę.

Gravotech oferuje lasery ze źródłami hybrydowymi lub zielonymi oraz urządzenia do grawerowania mechanicznego za pomocą diamentu, dzięki którym nie musisz dodatkowo obrabiać swoich produktów po grawerowaniu: bez czyszczenia, bez polerowania, biżuteria jest natychmiast gotowa do odebrania przez właściciela.

Oprogramowanie ABC do grawerowania biżuterii

Gravotech oferuje unikalne rozwiązania dedykowane do użytku w sklepie: kompaktowe grawerki mechaniczne lub lasery w przezroczystej obudowie obsługiwanej przez bezprzewodowy tablet.

Te rozwiązania mogą być używane w obecności Klienta z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa.

Prezentowany w sklepie te atrakcyjne urządzenia przyciąga uwagę Klientów, stając się częścią procesu sprzedaży, a nawet wyzwalając decyzję o sprzedaży.

M20 - Grawerowanie wewnątrz obrączek

The rotary device is an essential accessory in the world of jewelry.
Enhance your creations by improving your customization offer.
Engrave cylindrical objects such as rings or bracelets both on the outside and inside.
The rotary device accessory is available in mechanical engraving on M20 and also in laser engraving on WeLase or LW2.

Jewelry laser cutting with wobbling cutting mode

Gravotech offers a wide range of solutions for cutting precious metals for the jewelry industry:

In laser

 • WeLase Fiber 30 Watts will allow you to cut up to 1mm of material.
 • The wobbling cutting method increases the thermal radiation of the laser beam and improves its efficiency. As an example, for a 0.5mm thick brass, this method allows to decrease the time by 5 compared to a classical vector cutting.
 • The pin table allows you to raise the material during cutting and thus avoid deformation and colour degradation due to overheating of the material.

In mechanical

 • Our cutting table specially designed for the M20 ensures the material is held in place for stable and smooth cutting. Lubrication is also facilitated by the rising edges of the table to avoid dirtying the work area.
 • Improve the quality of your engravings while reducing tool deterioration by using a lubricant. Our Engraving Gel is a non-irritating, odourless lubricant that is easy to use and will not disturb your customers’ visit. Ideal for an in-store environment.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Lasery galwanometryczne to najszybsza technologia personalizacji biżuterii.
Nasze maszyny do grawerowania laserowego biżuterii umożliwiają głębokie lub kontrastowe grawerowanie biżuterii dzięki unikalnemu wyborowi źródeł lasera i parametrom oprogramowania.
Możliwe jest również głębokie grawerowanie.
Wielkość wiązki lasera nie przekracza 50 µm, dzięki czemu nawet najmniejsze projekty będą precyzyjnie oznaczone, estetyczne i czytelne.
Technologia laserowa jest bezkontaktowa, część przeznaczona do znakowania nie wymaga mocowania, proces grawerowania jest znacznie uproszczony. Istnieje również możliwość grawerowania biżuterii zbyt delikatnej do grawerowania urządzeniem mechanicznym ze względu na ryzyko wygięcia przedmiotu.

Gravotech jest obecny na rynku jubilerskim od ponad 80 lat.
Technologia mechaniczna pozwala na głębokie grawerowanie lub na uzyskanie czystego i precyzyjnego tradycyjnego znakowania.
Precyzja w przypadku urządzeń mechanicznych wynosi około 0,1 mm, a konstrukcja pochłaniająca wibracje maszyny zapewnia wysoką jakość grawerowania.
Większość tych maszyn do grawerowania biżuterii jest gotowa do pracy z frezami diamentowymi.
Można je później ulepszyć za pomocą wrzeciona i / lub przystawki obrotowej.
Jeżeli Twoja firma rozwinie się w przyszłości, nie musisz kupować zupełnie nowego urządzenia do grawerowania biżuterii, a jedynie niezbędne akcesoria, aby rozszerzyć możliwości urządzenia.

Nasze oprogramowanie pozwala na komponowanie projektów, ustawienie parametrów maszyny i uruchomienie procesu grawerowania.
Wszystkie programy są kompatybilne z laserową i/ lub mechaniczną maszyną do grawerowania biżuterii.

 • ABC: po prostu wybierz swój tekst, logo, żądany efekt i wygraweruj go. Idealny dla nowicjuszy w świecie grawerowania i większości potrzeb związanych z grawerowaniem w punkcie sprzedaży.
 • Gravostyle: zaawansowane funkcje, takie jak grawerowanie zdjęć, edycja logo, pismo odręczne, grawerowanie 3D.Oprogramowanie to pozwoli Ci korzystać z najlepszych rozwiązań i oferuje bardzo zaawansowane możliwości.
 • 3DESIGN: Oprogramowanie cad do projektowania biżuterii

Gravotech oferuje szeroką gamę frezów o różnych kątach zaostrzenia oraz w dowolnym rozmiarze do precyzyjnego grawerowania.