Gravotech - jeweller burning gold ring

Personalizacja i grawerowanie biżuterii

Sprzedaż detaliczna biżuterii: odkryj maszyny do grawerowania biżuterii

Personalizacja zawsze była częścią historii biżuterii, zaczynając od pierwszych ręcznie wykonanych obrączek ślubnych. Stworzona czy to pod wpływem impulsu, czy wykonana na specjalne wydarzenie biżuteria kojarzy się z wyrażaniem osobistych uczuć. Początkowo  zdobiona ręcznie, obecnie za pomocą sterowanych komputerowo grawerek (CNC), które dają nowe możliwości precyzyjnego zdobienia i personalizacji: tekst, logo, podpis odręczny, odcisk palca, zdjęcia i wiele innych.

Coraz bardziej powszechny jest trend do tak zwanej personalizacji w momencie zakupu, pozwalającej na grawerowanie biżuterii w ostatniej chwili, aby Klient mógł uczestniczyć w wyjątkowym procesie grawerowania w sklepie. Jubilerzy często prezentują swoje dzieła w Internecie z możliwością personalizacji. Grawerowanie online jest pozytywnie postrzegane przez Klientów, którzy mogą wypróbować różne czcionki, zdjęcia, wiadomości i wyświetlić podgląd wyniku.

Estetyka i precyzja to klucze do grawerowania biżuterii. Każdy pierścionek, wisior czy bransoletka można łatwo spersonalizować i sprawić, że jest niepowtarzalnym. Możesz również wygrawerować obrączki wewnątrz, aby jeszcze bardziej je spersonalizować. Technologie Gravotech umożliwiają precyzyjne grawerowanie na metalach szlachetnych, takich jak złoto lub srebro lub na dowolnym stopie i dowolnych kształtach. „Nowe” materiały używane w biżuterii, takie jak drewno lub większość tworzyw sztucznych, są również łatwe do grawerowania.

Grawerowanie diamentem może znakować biżuterię bez usuwania materiału (bez wiórów czy pyłu), laserowe znakowanie powierzchni spowoduje odparowanie tylko niewielkiej ilości kruszcu. W ten sposób spersonalizowana biżuteria nie traci cennej wagi ani wartości. Możliwe jest również tworzenie biżuterii, zapoznaj się z naszą stroną „Tworzenie biżuterii”.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Lasery galwanometryczne to najszybsza technologia personalizacji biżuterii.
Nasze maszyny do grawerowania laserowego biżuterii umożliwiają głębokie lub kontrastowe grawerowanie biżuterii dzięki unikalnemu wyborowi źródeł lasera i parametrom oprogramowania.
Możliwe jest również głębokie grawerowanie.
Wielkość wiązki lasera nie przekracza 50 µm, dzięki czemu nawet najmniejsze projekty będą precyzyjnie oznaczone, estetyczne i czytelne.
Technologia laserowa jest bezkontaktowa, część przeznaczona do znakowania nie wymaga mocowania, proces grawerowania jest znacznie uproszczony. Istnieje również możliwość grawerowania biżuterii zbyt delikatnej do grawerowania urządzeniem mechanicznym ze względu na ryzyko wygięcia przedmiotu.

Gravotech jest obecny na rynku jubilerskim od ponad 80 lat.
Technologia mechaniczna pozwala na głębokie grawerowanie lub na uzyskanie czystego i precyzyjnego tradycyjnego znakowania.
Precyzja w przypadku urządzeń mechanicznych wynosi około 0,1 mm, a konstrukcja pochłaniająca wibracje maszyny zapewnia wysoką jakość grawerowania.
Większość tych maszyn do grawerowania biżuterii jest gotowa do pracy z frezami diamentowymi.
Można je później ulepszyć za pomocą wrzeciona i / lub przystawki obrotowej.
Jeżeli Twoja firma rozwinie się w przyszłości, nie musisz kupować zupełnie nowego urządzenia do grawerowania biżuterii, a jedynie niezbędne akcesoria, aby rozszerzyć możliwości urządzenia.

Nasze oprogramowanie pozwala na komponowanie projektów, ustawienie parametrów maszyny i uruchomienie procesu grawerowania.
Wszystkie programy są kompatybilne z laserową i/ lub mechaniczną maszyną do grawerowania biżuterii.

 • ABC: po prostu wybierz swój tekst, logo, żądany efekt i wygraweruj go. Idealny dla nowicjuszy w świecie grawerowania i większości potrzeb związanych z grawerowaniem w punkcie sprzedaży.
 • Gravostyle: zaawansowane funkcje, takie jak grawerowanie zdjęć, edycja logo, pismo odręczne, grawerowanie 3D.Oprogramowanie to pozwoli Ci korzystać z najlepszych rozwiązań i oferuje bardzo zaawansowane możliwości.
 • 3DESIGN: Oprogramowanie cad do projektowania biżuterii

Gravotech oferuje szeroką gamę frezów o różnych kątach zaostrzenia oraz w dowolnym rozmiarze do precyzyjnego grawerowania.

  Dlaczego warto wybrać maszynę do grawerowania biżuterii Gravotech?

  maszyna do grawerowania biżuterii - Gravotech

  • Laser
   Do powierzchniowego grawerowania biżuterii lub do wzmocnienia kontrastu (ciemnego lub przezroczystego efektu).
    
  • Grawerka mechaniczna
   W przypadku grawerowania tradycyjnego i precyzyjnego grawerowania za pomocą frezu obrotowego lub diamentowego są nadal bardzo cenione za najbardziej wyszukane efekty. Zaletą Gravotech jest dostępność obu technologii, dzięki czemu możesz wybrać, jakie typy maszyn do grawerowania biżuterii są dla Ciebie najlepsze i zapewniają pożądany efekt. Jeśli potrzebujesz obu, możesz uruchomić zarówno laser jak i grawerkę mechaniczną za pomocą tego samego oprogramowania.

   Aby uzupełnić ofertę i uczynić ją jeszcze łatwiejszą w użyciu, skorzystaj z licznych akcesoriów dedykowanych specjalnie do biżuterii (uchwyty mocujące, przystawki obrotowe, noski regulacyjne, frezy stożkowe i inne) zapewniających nienaganną jakość grawerowania.
  graweruj wewnątrz pierścionka za pomocą laserowej maszyny do grawerowania biżuterii welase

  Dzięki laserom galwanometrycznym personalizacja jest praktycznie natychmiastowa. Wygrawerowanie nazwy zajmuje średnio 5 sekund, ale można je wykonać również w zaledwie jedną sekundę.

  Gravotech oferuje lasery ze źródłami hybrydowymi lub zielonymi oraz urządzenia do grawerowania mechanicznego za pomocą diamentu, dzięki którym nie musisz dodatkowo obrabiać swoich produktów po grawerowaniu: bez czyszczenia, bez polerowania, biżuteria jest natychmiast gotowa do odebrania przez właściciela.

  Oprogramowanie ABC do grawerowania biżuterii

  Gravotech oferuje unikalne rozwiązania dedykowane do użytku w sklepie: kompaktowe grawerki mechaniczne lub lasery w przezroczystej obudowie obsługiwanej przez bezprzewodowy tablet.

  Te rozwiązania mogą być używane w obecności Klienta z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa.

  Prezentowany w sklepie te atrakcyjne urządzenia przyciąga uwagę Klientów, stając się częścią procesu sprzedaży, a nawet wyzwalając decyzję o sprzedaży.

    Porównywarka maszyn grawerujących - Jak wybrać najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii ?

   

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać najlepszą maszynę do grawerowania biżuterii?

  Pobierz nasz przewodnik i odkryj ponad 15 kryteriów wyboru, takich jak:

  • Poziom wiedzy specjalistycznej i budżet
  • Rodzaje biżuterii, grawerowany materiał i estetyka znakowania
  • Środowisko pracy i technologie znakowania (mechaniczne i laserowe)
  • I więcej!

   

   

  Przystawka obrotowa do do grawerowania bransoletek, obrączek i pierścionków

  Przystawka obrotowa to niezbędne akcesorium w świecie biżuterii.
  Wzbogać swoje produkty poprzez personalizację.
  Graweruj przedmioty cylindryczne takie jak pierścionki, obrączki czy bransoletki zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.
  Przystawka obrotowa dostępna jest zarówno dla grawerek mechanicznych M20, jak również znakowarek laserowych WeLase lub LW2.

  Cięcie laserowe wyrobów jubilerskich z trybem wobbling.

  Gravotech oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie cięcia metali szlachetnych dla przemysłu jubilerskiego:

  Laser

  • Welase laser światłowodowy o mocy 30 W pozwoli na cięcie materiałów o grubości do 1 mm.
  • Tryb cięcia "Wobbling" zwiększa promieniowanie cieplne wiązki laserowej i poprawia jej efektywność. Dla przykładu, dla mosiądzu o grubości 0,5 mm metoda ta pozwala na pięciokrotne skrócenie czasu w stosunku do klasycznego cięcia wektorowego.
  • Stół pinowy pozwala na uniesienie materiału podczas cięcia, dzięki czemu unika się deformacji i degradacji koloru spowodowanej przegrzaniem materiału.

  Grawerki mechaniczne

  • Nasz specjalnie zaprojektowany stół do cięcia dla grawerki M20 gwarantuje mocowanie produktu dla stabilnego i gładkiego cięcia. Smarowanie ułatwiają również wznoszące się krawędzie stołu, co pozwala uniknąć zabrudzenia obszaru roboczego.
  • Poprawa jakości grawerunków przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności narzędzi jest możliwa dzięki zastosowaniu smaru. Engraving Gel jest niedrażniącym, bezwonnym środkiem smarującym, który jest łatwy w użyciu. Idealny dla sprzedaży i personalizacji butikowej.
  Mosaic of personalized jewels, glass and perfume

  Personalizacja

  Uczyń go wyjątkowym, stwórz emocje

  Jesteś marką luksusową lub międzynarodową i chciałbyś opracować ekskluzywne doświadczenie klienta w sklepie dla swoich klientów, na swojej stronie e-commerce lub podczas wydarzenia?

  Gravotech oferuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Dedykowany kierownik projektu poprowadzi Cię przez cały okres współpracy: omówienie wymagań, przeprowadzenie próbek na Twoich produktach, wybór najlepiej dopasowanej technologii personalizacji, wdrożenie rozwiązania i szkolenie użytkowników.

   

  Dowiedz się więcej