Banner

Zapoznaj się z Technologią Grawerowania Laserowego

Jak działa grawerowanie laserowe? Co można wygrawerować za pomocą znakowarki laserowej ? Dowiedz się więcej o technologii laserowej i zdecyduj, które rozwiązanie odpowiada Twoim potrzebom!

Grawerki laserowe firmy Gravotech są szeroko stosowane w środowiskach przemysłowych i nieprzemysłowych do znakowania, grawerowania,  upiększania i cięcia dowolnego materiału od plastiku po metal, ceramikę, materiały organiczne itp.

Znajomość różnych źródeł lasera (Fiber, CO2, Green, Hybrid) pozwala naszym znakowarkom laserowym spełnić wszystkie potrzeby w zakresie identyfikacji, identyfikowalności, personalizacji i oznakowania dzięki szerokiej gamie standardowych i niestandardowych maszyn laserowych.

Laserowe grawerowanie tworzyw sztucznych

Jakie są zalety grawerowania laserowego?

Rezultat znakowania zależy przede wszystkim od wybranej długości fali lasera i czasu interakcji (czasu impulsu) między wiązką a materiałem. Źródło lasera to silna i precyzyjna wiązka światła, która podgrzewa i odparowuje materiał w jej punkcie skupienia.

 • Bezdotykowa technologia laserowa forsuje twardość części i umożliwia bardzo dokładne znakowanie z dużą prędkością. Praca jest czysta i nieścieralna.
 • Łatwo dostosowujące się znakowanie laserowe nadaje się do wszystkich rodzajów produkcji, od grawerowania estetycznego po grawerowanie w najwyższym tempie przemysłowym.
 • Ekonomiczne i przyjazne dla środowiska- do cięcia i grawerowania laserowego nie używa rozpuszczalników, atramentu ani żadnych innych produktów chemicznych.
 • Łatwa automatyzacja laserowe procesy grawerowania pozwalają zaoszczędzić czas, energię i materiały w porównaniu z procesami tradycyjnymi.

Grawerka laserowa jest doskonałym narzędziem do poprawy produktywności, wizerunku Twojej firmy i oferuje nieskończoną kreatywność.

* Definicja: Angielski akronim "Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation". Znaczenie: wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI GRAWERKAMI LASEROWYMI
Vision Manager - kontrola znakowania

Która konfiguracja lasera spełni Twoje potrzeby?

Ponieważ każda firma jest wyjątkowa i działa w inny sposób, technologie te są proponowane w kilku konfiguracjach:
 

 Zintegrowane z linią znakowarki laserowe

 • Solidne i łatwe w integracji znakowarki laserowe, z pełnym wsparciem ekspertów technicznych producenta
 • Przystosowane do komunikacji z otoczeniem, potrafią identyfikować dowolną część za pomocą numerów seryjnych, logo, tekstu, kodów Datamatrix™, kodów kreskowych, kodów QR, informacji o dacie i godzinie
   

Laser wolnostojący

 • Obudowa klasy 1 zapewniająca pełne bezpieczeństwo pracy ergonomicznych i wysoce wydajnych laserowych grawerek stołowych
 • Półautomatyczne stacje robocze można dostosować do najbardziej wymagających zastosowań
 • Dzięki intuicyjnemu, przypisanemu oprogramowaniu operator może za pomocą kilku kliknięć uzyskać dostęp do wszystkich funkcji identyfikowalności i tworzenia
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ ZNAKOWARKĄ LASEROWĄ

Jakie źródło lasera dla jakiego materiału?

CO2 GALVO CO2 TABLE FIBER GALVO FIBER TABLE GREEN HYBRID
MATERIAŁY ORGANICZNE
Ceramika
Ceramika stosowana w elektryce i medycynie
Produkty spożywcze
Szkło, kryształ
Skóra
Papier, karton, korek
Guma
Kamień, granit, marmur
Materiały włókiennicze
Drewno, drewno lakierowane
Silikon
TWORZYWA SZTUCZNE
ABS​​
Pianka
Laminaty grawerskie
PA
PC
PE, BET
PMMA, Akryl
POM - PBT
PP
METALE
Aluminium​​ anodowane
Metale powlekane
Aluminium
Mosiądz
Węglik
Miedź
Złoto, srebro, nikiel, platyna
Stal nierdzewna
Stal
Tytan
= Marking / Etching
= Cutting
= Engraving / Deep marking

Dowiedz się więcej o zastosowaniach lasera

Gravotech pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego zastosowania! Współpracujemy z najbardziej uznanymi producentami i producentami części w branży motoryzacyjnej, mechaniki precyzyjnej, medycznej, lotniczej, jubilerskiej i zegarmistrzowskiej, przemysłu elektrycznego, elektronicznego, narzędziowego, naftowego i gazowego, a także z profesjonalnymi grawerami itp.

Laser jest również idealny do grawerowania na wielu materiałach, takich jak metale, tworzywa sztuczne, ceramika, szkło, guma, materiały organiczne, takie jak skóra, drewno i tkaniny itp.

Gravotech pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego zastosowania!

Nasze grawerki laserowe i frezy

Dowiedz się więcej o innych technologiach grawerowania