Gravotech - Marking tools for identification

Znakowarki do identyfikacji i śledzenia narzędzi i wyposażenia

Dowiedz się więcej o naszych stacjach laserowych i maszynach do znakowania mikroudarowego!

Narzędzia metalowe podlegają intensywnemu użytkowaniu przez cały okres ich żywotności, co oznacza, że znakowanie należy wykonać tak, aby wygrawerowane produkty wytrzymywały trudne warunki pracy w jakich są używane.

Profesjonalne narzędzia mają wartość, którą chcesz chronić. Jako dostawca narzędzi i sprzętu musisz zagwarantować najwyższą jakość przy zachowaniu aktualnych standardów identyfikacyjnych.

Z tych wszystkich powodów musisz stale identyfikować swoje narzędzia i sprzęt, aby móc je śledzić przez cały cykl ich życia. Jest to kwestia jakości, wydajności, redukcji kosztów i zgodności z normami.

Czy potrzebujesz wszechstronnego rozwiązania dla każdego kształtu i materiału?
Świadomi, że wdrożenie systemu identyfikacji narzędzi i sprzętu jest ważną kwestią dla producentów i stanowi znaczną inwestycję. Gravotech dostarcza kompletne stacje znakujące, wykorzystujące różne technologie do znakowania małych i średnich serii po kontrolowanych kosztach.

Oznaczasz wszystko partiami lub pojedynczo za pomocą naszych wydajnych i bardzo łatwych w użyciu rozwiązań. Dzięki nim możesz znakować dowolną datę, markę, logo, numer seryjny, identyfikator lub specjalny kod bezpośrednio i trwale na swoim sprzęcie, w formacie tekstowym lub zakodowanym w 2D.
 

Istnieje kilka wyzwań związanych z identyfikacją narzędzi i sprzętu:

 • Zarządzanie parkiem narzędzi
 • Uproszczenie inwentaryzacji
  Systemy zarządzania identyfikacją narzędzi stały się podstawowym narzędziem działów zajmujących się inwentaryzacją parków narzędziowych. W przedsiębiorstwach przemysłowych wyposażonych w warsztaty produkcyjne lub montażowe na jedną zmianę przypadają setki narzędzi na operatora, które niestety mogą się znaleźć w niewłaściwym miejscu. Dobrze oznakowane narzędzie to narzędzie śledzone
 • Monitorowanie i zarządzanie konserwacją narzędzi
  Narzędzia są bardzo często przywożone do naprawy, ponownego ostrzenia lub wymiany. Ich dobra identyfikacja pozwala na ciągłą kontrolę konserwacji, ale także na przygotowanie konserwacji zapobiegawczej. Dzięki identyfikacji narzędzi możesz wiedzieć, kiedy zostało naprawione, naostrzone i zaplanować przyszłą naprawę. To dobre zarządzanie przepływami napraw
 • Zmniejszenie kosztów/ unikanie kradzieży narzędzi
  Utrata narzędzia może skutkować nieoczekiwanymi wydatkami. Identyfikacja narzędzi pomaga uniknąć zgubienia lub kradzieży narzędzi. Każde narzędzie można dokładnie zidentyfikować z nazwą operatora, do którego należy. Nasze systemy znakowania pomagają zmniejszyć wydatki związane z kradzieżą, utratą i uszkodzeniem.
 • Sprawdzanie narzędzi przed i po użyciu
  Prawidłowe wdrożenie systemu identyfikacji narzędzi pozwala na pełną kontrolę ich użycia i zwrotu. Zgubione lub zapomniane narzędzie może stać się problemem, który można szybko rozwiązać dzięki trwałej identyfikacji narzędzi

Odkryj rozwiązania Gravotech

Lasertrace ™ułatwia śledzenie i identyfikację Twoich narzędzi. Nasze oprogramowanie idealnie integruje się z Twoimi bazami danych, aby zagwarantować pełną kontrolę narzędzi.

Klucze

Znakowanie klucza

 • Rozwiązanie dla średnich i małych ilości
 • Wszechstronne rozwiązanie dla każdego kształtu i rozmiaru
 • Łatwe w użyciu, bezpieczne dla operatora
 • Dostępne w różnych językach (oprogramowanie/ sterownik oraz czcionki i znaki specjalne zgodne z lokalnymi wymogami)
 • Zapobieganie kradzieżom i zmniejszenie ryzyka utraty narzędzi
 • Bezpośrednia identyfikacja narzędzi bez żadnych uszkodzeń
Stacja laserowa i maszyna do grawerowania mikroudarowego

 • Znakowarka mikroudarowa
  Wielofunkcyjna maszyna do znakowania mikroudarowego jest idealna do produkcji małych i średnich nakładów, jest rozwiązaniem do znakowania z najlepszym kompromisem między czasem cyklu, głębokością znakowania i budżetem.

  Jest doskonale przystosowana do grawerowania trwałego tekstu alfanumerycznego na małych narzędziach.

  Dzięki zmotoryzowanej osi Z, wyposażonej w elektromagnetyczny rylec znakujący, który umożliwia automatyczne wykrywanie wysokości części i precyzyjne dobranie siły znakowania w celu uzyskania najlepszych rezultatów za każdym razem.
 • Stacja laserowa
  Zaprojektowana, aby zwiększyć produktywność i zmaksymalizować zwrot z inwestycji. LW2 Touch to stacja do znakowania laserowego do wszystkich zastosowań przemysłowych i identyfikacji, od znakowania jednostkowego do szybkiej produkcji.

  Skorzystaj z kompletnej, wydajnej stacji roboczej, którą można dostosować do Twoich oczekiwań.

  Wszechstronna, wyposażona w szereg opcji, akcesoriów i źródeł lasera, aby dostosować się do Twoich materiałów i zastosowań.
Identyfikacja narzędzi z oznaczeniem datamatrix

 • Łatwa identyfikacja
  Nasze maszyny mogą automatycznie generować dane znakowania. Oprogramowanie pomoże Ci wdrożyć pełną identyfikowalność. ŻADNE specjalne szkolenie nie jest wymagane dla Twoich pracowników
 • Zmniejszenie kosztów
  Przełącz się z etykietowania na rozwiązanie do bezpośredniego znakowania części Brak materiałów eksploatacyjnych, niższe koszty użytkowania, lepsza czytelność w miarę upływu czasu.
 • Elastyczność
  Nasze stacje oferują rozwiązania (rylec3D i moduł 3D) do znakowania części o różnych kształtach. Przystawka obrotowa pozwalają znakować części cylindryczne. Pełna gama rozwiązań mechanicznych i laserowych obejmuje wszystkie rodzaje materiałów: metale i tworzywa sztuczne

Wiertła

Znakowanie wierteł w celu zapewnienia identyfikacji

 • Rozwiązanie dostosowane do procesu produkcyjnego
 • Rozwiązanie dostosowane do materiałów i właściwości mechanicznych Twoich części
 • Produktywność
 • Łatwe w użyciu rozwiązanie, dostępne dla operatorów bez specjalnego szkolenia
 • Bezpieczny proces
 • Dokładna i bezpośrednia identyfikacja każdego narzędzia bez jego uszkodzenia
Zastosowanie przystawki obrotowej do znakowania laserowego

Stacja laserowa + przystawka obrotowa
Stacja laserowa LW2 jest odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ znakowanie laserowe można wykonać na najtwardszym materiale używanym do wykonania wierteł.

Uzyskamy duży kontrast w przypadku węglików i stali szybkotnących bez uszkadzania materiału. Na tytanowej powłoce wykonamy czarne oznaczenie, które nie usuwa powłoki ochronnej.

Możemy również dodać do stacji laserowej urządzenie obrotowe specjalnie zaprojektowane do znakowania na dowolnym cylindrze.

Oznaczanie narzędzi w celu identyfikacji

 • Łatwa identyfikacja
  Nasze maszyny mogą automatycznie generować dane znakowania. Oprogramowanie pomoże Ci wdrożyć pełną identyfikowalność. ŻADNE specjalne szkolenie nie jest wymagane dla Twoich pracowników
 • Zmniejszone koszty
  Przełącz się z etykietowania na rozwiązanie do bezpośredniego znakowania części. Brak materiałów eksploatacyjnych, niższe koszty użytkowania.
 • Elastyczność
  Nasze stacje oferują rozwiązania (rylec3D i moduł 3D) do znakowania części o różnych kształtach. Przystawka obrotowa pozwala znakować części cylindryczne. Pełna gama rozwiązań mechanicznych i laserowych obejmuje wszystkie rodzaje materiałów: metale i tworzywa sztuczne