Gravotech - ID Tags engraving

Tabliczki Identyfikacyjne

Uwaga: ta strona dotyczy tabliczek identyfikacyjnych, Jeżeli interesują Cię identyfikatory lub szyldy - sprawdź ten link.

Tabliczka identyfikacyjna zawiera niezbędne informacje o produkcie, maszynie, sprzęcie, magazynie. Identyfikacja i identyfikowalność są kluczowe w wielu sektorach, zarówno ze względu na czytelność oznakowania, jak i odporność materiału na upływ czasu. Znajdujemy tabliczki identyfikacyjne o różnych rozmiarach, które mogą zawierać logo, markę, współrzędne lub referencje, numery seryjne, tekst, piktogramy czy symbole. Przemysłowe oznaczenie tabliczki znamionowej można wykonać na różnych materiałach:
- stal nierdzewna
- aluminium
- aluminium anodowane
- mosiądz
- tworzywa sztuczne/ winyl

Firma Gravotech oferuje rozwiązania w zakresie znakowania i identyfikacji, które spełnią Państwa wymagania w dotyczące jakości znakowania, ilości tabliczek do znakowania, a tym samym zapewnią zwiększoną produktywność w Państwa branży:
- tabliczki i i etykiety środków trwałych 
- przywieszki do zawiesi linowych i łańcuchowych 
- aluminiowe opaski kablowe (przywieszki z rowkiem i języczkiem) 
- tabliczki do słupów użytkowych
- podkładki ankietowe i znaczniki ankietowe
- etykiety zaworów
- identyfikacja elektryczna i szafy 
- przywieszki do wind i etykiety kontrolne
- IT i telekomunikacja
- lekkie znaczniki
- znaczniki dla hydraulików
- znaczniki identyfikacyjne fartucha ołowianego 
- tabliczki dla motoryzacji
- oznaczenia lotnicze i obronne
- tabliczki dla łodzi

Gravotech oferuje 4 technologie dostosowane do grawerowania tabliczek identyfikacyjnych, z których każda ma inne zalety:

Grawerowanie laserowe - tabliczka z anodowanego aluminium

Najszybsze lasery do znakowania, mogą wykonywać grawerowanie jednostkowe lub partiami, ale nie mogą ciąć. W przeciwieństwie do maszyn mechanicznych, w naturalny sposób tworzą kontrast z tworzywem sztucznym lub surowcem metalowym (brak konieczności stosowania dwóch warstw) w zależności od źródła lasera i składu materiału.

Znakowanie i cięcie laserowe tworzyw sztucznych

Laser Gantry to stoły laserowe XY, są wolniejsze niż lasery Galvo w przypadku grawerowania, ale mogą pomieścić duży arkusz materiału w polu roboczym i przekształcić go w partię etykiet, grawerując i wycinając go bardzo łatwo w trybie Matrix. Mogą tworzyć naturalny kontrast z większością tworzyw i metali powlekanych.

ID Tags engraving

Grawerki CNC są idealne do estetycznego i głębokiego grawerowania. Ponadto technologia ta umożliwia zarówno grawerowanie, jak i cięcie i jako jedyna umożliwia tworzenie prostych lub fazowanych krawędzi. Kompaktowe urządzenie jest idealne do rozpoczęcia działalności w zakresie produkcji tabliczek ze względu na jego uniwersalność i pojemność. Duże modele pozwolą na pracę partiami (grawerowanie i wycinanie kilku tabliczek za jednym razem).

Identification engraving

Znakowanie mikroudarowe (Dot Peen) to najszybsza mechaniczna technologia grawerowania etykiet identyfikacyjnych. Tańsze niż lasery, ale nadal bardzo szybkie, więc stanowi idealne mechaniczne rozwiązanie przy ograniczonym budżecie, gdy konieczne jest grawerowanie tabliczek identyfikacyjnych.

Dlaczego warto wybrać dostosowaną do Twoich potrzeb maszynę do grawerowania Gravotech ?

ID Tags for pipes

Gravotech oferuje w swoim katalogu etykiety gotowe do grawerowania w standardowych formatach przemysłowych oraz w różnych materiałach (kable druciane 425 lub 430, szafa elektryczna typu 440, itp.) Oraz elementy do ich mocowania (podklejenie, łańcuszki kulkowe, ramki ze stali nierdzewnej itp.). W przypadku formatów niedostępnych w katalogu, nasz warsztat „Cut To Size” może wyprodukować partie niestandardowych etykiet. Maszyny Gravotech ułatwiają grawerowanie tabliczek: samocentrujące stoły i imadła automatycznie pozycjonują płytki, nosek śledzący powierzchnię zapewnia stałą głębokość i powtarzalność dla małych partii.
Gravotech oferuje 2 rodzaje oprogramowania, oba mogą obsługiwać tekst, logo, kody kreskowe i kod 2D: - W przypadku grawerowania jednostkowego nasze oprogramowanie umożliwia bardzo łatwe utworzenie tabliczki w mniej niż 1 minutę. W przypadku grawerowania partii nasz tryb Matrix umożliwia powtórzenie szablonu znakowania i po prostu zmianę wartości za pomocą zmiennych, liczników, przesunięć, kodu czasowego, bazy danych itp.

Ustawienia oprogramowania Gravostyle

Gravotech oferuje kompletne rozwiązanie do produkcji przywieszek i tabliczek. Ten proces produkcyjny znacznie zwiększy twoją marżę, przekształć standardowy arkusz materiału w setki znaczników o wysokiej wartości dodanej. Zacznij od dużej płyty laminatu grawerskiego, użyj Gravostyle, aby utworzyć tabliczkę i trybu Matrix, aby łatwo powielić ją na całej powierzchni materiału. Dane ze wszystkich tabliczek mogą być podobne lub automatycznie ładowane z bazy danych, pliku Excel, CSV itp. Wyślij plik do maszyny i wróć kilka minut później, aby pobrać tabliczki gotowe do użycia. Gravotech oferuje materiały grawerskie z 2 warstwami, gotowe do grawerowania i cięcia na dokładny rozmiar maszyny grawerującej. Pierwszą warstwę należy usunąć, aby warstwa spodnia pojawiła się i stworzyła wyraźny kontrast. Dostępnych jest kilkadziesiąt kolorów i materiałów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Dostępne są również inne opcje, takie jak podklejenie. Zarówno grawerki mechaniczne jak i laserowe mogą grawerować i ciąć w tej samej operacji. Za pomocą oprogramowania można łatwo zaprojektować otwór czy mocowanie tabliczki. Grawerki mechaniczne są również w stanie wykonać prostą lub fazowaną krawędź wykańczającą etykiety. Pola robocze laserów są przystosowane do pełnego, pół lub ćwierć arkusza. Duże grawerki mechaniczne będą w stanie pomieścić materiał z nawet niewielkim dodatkowym marginesem wykraczającym poza obszar grawerowania.

Automatisation of your identification plate marking

Gravotech oferuje pełną gamę tabliczek identyfikacyjnych i etykiet gotowych do grawerowania. Dostępnych jest 6 typów w różnych rozmiarach i grubościach, aby spełnić wymagania produkcyjne. Potrzebujesz rozwiązania dostosowanego do znakowania tabliczek identyfikacyjnych, łatwego w użyciu i dostępnego dla Twoich operatorów bez specjalnego szkolenia, a jednocześnie zwiększającego produktywność? Połącz gamę gotowych do druku tabliczek znamionowych z naszymi znakowarkami wyposażonymi w automatyczny podajnik płytek (APF) i zamień swoją maszynę w wydajną maszynę do grawerowania seryjnego. Automatyczny podajnik płytek jest niezbędny podczas seryjnej produkcji tabliczek maszynowych, przywieszek, tabliczek identyfikacyjnych. Podajnik przenosi płytki z zasobnika, na którym są one składowane, do obszaru grawerowania, w którym następuje znakowanie. Po wygrawerowaniu są one przechowywane na końcu łańcucha w sposób w pełni zautomatyzowany. Idealny do grawerowania partii tabliczek, identyfikatorów, etykiet, przywieszek. Do 195 tabliczek przy jednym załadunku. Automatyczny podajnik płytek (APF) jest kompatybilny z naszymi stacjami mikroudarowymi i laserowymi.

Odkryj rozwiązania Gravotech

Lasery galwanometryczne to synonim szybkości i ciszy. Można je ulepszyć za pomocą APF do produkcji seryjnej tabliczek znamionowych. Lasery bramowe są idealne do załadowania dużej płyty na stół oraz grawerowania i cięcia za jednym razem.

Solidna i łatwa w użyciu gotowa stacja do trwałego znakowania. Od produkcji jednostkowej, poprzez małoseryjną, po integrację w celi robota. Laser dostosowuje się do Twojego trybu pracy i wymagań....

Widok od czoła przemysłowej grawerki laserowej LW2

LW2

STACJA LASEROWA

w pełni zautomatyzowana stacja do znakowania laserowego.

...

Wdrażając system laserowy WeLase w Twojej firmie, gwarantujemy personalizację najwyższej jakości w ciągu kilku sekund.

...
WeLase - Kompaktowa grawerka laserowa

WELASE

STACJA LASEROWA

Mała stacja do grawerowania laserowego do personalizacji w sklepie i online.

...

LS100 - łatwa w obsłudze, kompaktowa grawerka laserowa do cięcia i znakowania szerokiej gamy materiałów....

LS100 CO2 laser engraver

LS100

LASER STOŁOWY/ LASER PLOTEROWY

Ploter laserowy CO2 do oznakowania, kreatywnego cięcia i personalizacji.

...

Laser CO2 - LS100EX laser do grawerowania i cięcia. Obszar grawerowania odpowiada rozmiarowi ¼ arkusza laminatu grawerskiego, dzięki czemu jest idealną maszyną do produkcji szyldów i tablic....

Maszyna do znakowania laserowego CO2 LS100Ex

LS100 EX

LASER STOŁOWY/ LASER PLOTEROWY

Ploter laserowy CO2 do grawerowania oznaczeń i małych serii

...

Przemysłowy grawer laserowy LS900, dostępny jako Co2, światłowód lub Edge (podwójne źródła), jest idealny do szybkiego znakowania i cięcia średnio i wielkoformatowego.

...
Laser światłowodowy CO2 LS900

LS900

LASER STOŁOWY/ LASER PLOTEROWY

duża grawerka laserowa, która potrafi wszystko

...

Liczne innowacyjne funkcje i cechy zostały połączone w LS1000XP, zmieniając go w najlepszy laser do grawerowania i cięcia, przeznaczony do intensywnej produkcji.

...
LS1000 large laser engraving and cutting machine

LS1000XP

LASER STOŁOWY/ LASER PLOTEROWY

duża maszyna do grawerowania i cięcia laserowego zapewniająca wysoką produktywność

...

    Rozwiązanie mikroudarowe to propozycja do identyfikacji tabliczek (niskie koszty inwestycyjne, wysoka produktywność). Duża grawerka mechaniczna pozwoli na użycie całej płyty materiału i stworzenie setki małych przywieszek za jednym razem (cięcie i grawerowanie). Kompaktowe maszyny mechaniczne są idealne dla małych warsztatów do grawerowania jednostkowego lub małoseryjnego.