Maszyna do grawerowania mechanicznego

Zapoznaj się z technologią grawerowania obrotowego

Czym jest grawerowanie obrotowe? Jakie materiały można grawerować za pomocą grawera rotacyjnego? Dowiedz się więcej o technologii obrotowej i zdecyduj, które rozwiązanie najlepiej pasuje do Twoich potrzeb!
Maszyna do grawerowania mechanicznego

Co to jest grawerowanie obrotowe?

Grawerowanie obrotowe to proces obróbki polegający na "wydrążaniu" materiału za pomocą frezu. Materiał jest usuwany przez narzędzia tnące, tzw. "frezy grawerskie" o różnych kształtach i rozmiarach. Proces ten jest wykorzystywany do grawerowania znaków, symboli lub kształtów.

Frez podąża wytycznymi maszyny, określonymi za pomocą oprogramowania CAD/CAM (Computer-Assisted Design / Computer-Assisted Manufacturing). Grawerowanie obrotowe to precyzja i powtarzalność.

Grawerki obrotowe są odpowiednie dla prawie wszystkich materiałów:

  • Metali,
  • Stopów,
  • Drewna,
  • Kamienia,
  • Tworzyw sztucznych
  • itd... 
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI GRAWERKAMI OBROTOWYMI
IS400Volume

Jakie są zalety grawerowania obrotowego?

Grawerki rotacyjne spełniają potrzeby identyfikacji, informacji, komunikacji, personalizacji i ulepszania różnych nośników. Mogą być używane do grawerowania gotowych produktów i narzędzi (narzędzi do tłoczenia, form, złocenia i elektrod itp.). Zalety tych rozwiązań są liczne i zróżnicowane, w tym:

  • Trwałe i odporne na fałszerstwo znakowanie różnych nośników i części wykonanych z różnych materiałów

  • Łatwa w dopasowaniu technika: szczególnie nadaje się do znakowania różnych tekstów, kształtów i logo z możliwością zmiany numeracji i danych

  • Technika kontrastowa: nakładanie kolorowego lakieru na grawerowane części lub zastosowanie drugiej warstwy o innym lub podobnym kolorze w pojemniku materiałów dwuwarstwowych dla otrzymania optymalnej czytelności i estetyki

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI GRAWERKAMI OBROTOWYMI

Dowiedz się więcej o zastosowaniach grawerek obrotowych

Gravotech współpracuje z profesjonalistami w dziedzinie grawerowania i producentami wymagającymi solidności i wydajności, a także rzemieślnikami, którzy mają mniejsze doświadczenie w tej dziedzinie, ale chcą otrzymać wyższą wartość dodaną.
 

Biżuteria, pogrzeb, oznakowanie, zbrojownia, punkty wielo-usługowe, sport i trofea, pamiątki, produkty high-tech i artykuły reklamowe itp. Branże zastosowań są liczne a Gravotech stworzył grawerkę rotacyjną, która zaspokoi każdą z tych potrzeb.

Grawerowanie obrotowe jest odpowiednie dla tworzyw sztucznych, metali i innych materiałów. Ustawienia grawerowania (głębokość, narzędzie, prędkość itp.) powinny być dostosowane do grawerowanego obiektu, aby uzyskać estetyczny efekt końcowy. Rozwiązania Gravotech umożliwiają mechaniczne grawerowanie materiałów metalowych: mosiądzu, anodowanego aluminium, stali nierdzewnej, metali powlekanych i stali nierdzewnej itp.

Mogą być one również używane do trwałego grawerowania tworzyw sztucznych: akrylu, pleksiglasu i ABS itp., a także drewna, szkła, skóry, papieru i kartonu itp.

Jakie materiały można grawerować za pomocą graweru rotacyjnego?

GRAWEROWANIE DIAMOND DRAGGING
MATERIAŁY ORGANICZNE
Szkło, kryształ
Skóra
Drewno, drewno lakierowane
TWORZYWA SZTUCZNE
ABS​​
Pianka
Laminaty grawerskie
PA
PC
PE, BET
PMMA, Akryl
POM - PBT
PP
METALE
Aluminium
Aluminium​​ anodowane
Mosiądz
Metale powlekane
Miedź
Złoto, srebro, nikiel, platyna
Stal nierdzewna
Stal
Węglik
Tytan
= Znakowanie/ Wytrawianie
= Cięcie
= Grawerowanie/ Głębokie znakowanie

Nasze maszyny do grawerowania rotacyjnego

Dowiedz się więcej o innych technologiach grawerowania